Մեծ Բրիտանիայի թագուհին զրկվել է անձնական բարից շքախմբի հարբեցողության պատճառով
Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդը զրկվել է Բուքինգեմյան պալատում տեղակայված անձնական բարից սպասարկող անձնակազմի հարբեցողության պատճառով, գրում է Daily Star-ը:
Թագուհու մամուլի ծառայության նախկին աշխատակից Դիք Արբիտերի խոսքով՝ պալատի աշխատակիցները բարում շատ ժամանակ էին անցկացնում, դրանից հետո որոշում է ընդունվել փակել բարը:
Չնայած այն խոսակցություններին, թե Եղիսաբեթ Երկրորդի մոտ երբեք կանխիկ գումար չի լինում, պալատում նրա համար Coutts ֆինանսական կազմակերպության բանկոմատ է տեղադրվել: Սակայն չի նշվում՝ արդյոք թագուհին բանկոմատից գումար է կանխիկացրել:

Британская королева осталась без личного бара из-за пьянства свиты
Королева Великобритании Елизавета II лишилась собственного бара, который был расположен в Букингемском дворце, из-за пьянства обслуживающего персонала резиденции. Об этом пишет Daily Star со ссылкой на шоу «Секреты королевских дворцов».
По словам бывшего сотрудника пресс-службы королевы Дика Арбитера, сотрудники дворца проводили в баре много времени, после чего было принято решение его закрыть.
Несмотря на слухи о том, что Елизавета II никогда не носит с собой наличных денег, специально для нее во дворце был установлен банкомат финансовой организации Coutts, пишет издание. Однако не уточняется, снимала ли монарх когда-либо наличные.