Վալերիյ Օսիպյանը հրաժարականի դիմում է գրել. «Հրապարակ»
Հրաժարականի դիմում է գրել ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը, տեղեկացնում է «Հրապարակը»։ Հրամանագիրը կհրապարակվի վաղը։ Հերթը պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանինն է։
Այսօր Անվտանգության խորհրդում քննարկվել է երկրում անվտանգային միջավայրի հարցը։ Խոսվել է ԱԱԾ պետի հեռանալու մասին։ Մեր տեղեկություններով, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խոսել է նաեւ Ամուլսարի հանքի ճանապարհը բացելու մասին եւ շեշտել է դրա անհրաժեշտությունը՝ ոստիկանապետին հրահանգելով ամեն գնով բացել ճանապարհը եւ օժանդակել հանքի գործարկմանը։
Մեզ պատմեցին, որ Վալերի Օսիպյանը կասկածներ է ունեցել այդ օպերացիայի հարթ անցկացման հետ կապված եւ փորձել է ներկայացնել ուժ կիրառելու վտանգները, ինչից վարչապետը զայրացել է եւ հայտարարել, որ եթե ոստիկանապետն ի վիճակի չէ, այդ օպերացիան կիրականացնի ներքին զորքերի ղեկավարը՝ փոխոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը։
Խոսակցությունն ընթացել է այնպես, որ ավարտին Օսիպյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել, կամ՝ խոստացել է դիմում գրել։ Վաղը, մեր աղբյուրների պնդմամբ, կհրապարակվի նրա ազատման հրամանագիրը, գրում է «Հրապարակը»։

Chief of Armenia’s Police Valeriy Osipyan has written resignation application, daily Hraparak writes, adding that the turn comes to defense minister Davit Tonoyan.
According to the paper, the application will be published on Wednesday.
Hraparak writes at the yesterday’s session of the Security Council, the participants discussed the resignation of NSS director Artur Vanetsyan. Besides, Pashinyan talked about opening Amulsar mine, instructing chief of the police to open the way to the mine and support the exploitation of Amulsar.
Citing its sources, Hraparak writes that Osipyan told about the impossibility of smooth implementation of the instruction and talked about the dangers of using force.
The statement of the top police official angered the PM who stated that if the chief of the police is unable to carry out the operation it will be done by the head of the internal troops, deputy chief of the police Vahe Ghazaryan.