Հետևում եմ Արթուր Վանեցյան / Նիկոլ Փաշինյան էպոպեային. Միքայել Մինասյան
Հետևում եմ Արթուր Վանեցյան / Նիկոլ Փաշինյան էպոպեային, Facebook-ի իր էջում գրել է Սուրբ Աթոռում Հայաստանի նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը:
«Նայում եմ ԱԱԾ նախկին ղեկավարի վերջին հարցազրույցը: Չգիտեմ, թե օրենքի առաջ այդ ինչ «շատ հարցերի» պիտի պատասխանեմ ես, որովհետև ձևակերպված իրավական հարցերի գոյության մասին տեղյակ չեմ, և դրանք, որպես այդպիսիք, ուղղակի չկան: Փոխարենը կան անպատասխանատու հայտարարություններ և ջղաձիգ հրապարակային «հանձնարարականներ»: Բայց այս թեմայով ավելի ուշ կխոսենք:
Մինչդեռ հենց ինքը` Արթուր Վանեցյանն է շատ շուտով ստիպված լինելու բացատրություններ տալ քաղաքական պատվերով մարդկանց վրա գործեր կարելու, ռեպրեսիվ հետապնդումներ կազմակերպելու, նախագահ բանտարկելու քաղաքական պատվերի մաս կազմելու, պետական իշխանության տարբեր ճյուղերի նկատմամբ տեռորի իրականացմանը մասնակցելու կամ այդ ամենի մասին իմանալու և չբարձրաձայնելու մասին:
Անշուշտ, անդունդը գլորվող գնացքը ժամանակին լքելը և կատարվողի մեջ ավելի խրվելուց հրաժարվելը մեծ «զեղչեր» կտան պարոն Վանեցյանին, բայց, այնուամենայնիվ, այդ հարցերը հնչելու են և դրանց պատասխաններն ակնկալվելու են: Անկասկած, այդ հարցերի պատասխանները նաև ստացվելու են:
Հ. Գ. Բանականության հետ խնդիրներ ունեցող ռեժիմից ազատվելուց հետո պետք չի կրկնել այդ նույն ռեժիմի սխալները: Բարի գալուստ բանական աշխարհ», - նշել է Մինասյանը:
ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանն այսօր մի շարք լրատվամիջոցների հետ զրույցում կոչ է արել «պղտոր ջրում ձուկ չորսալ» և չփորձել խառնվել իր և գործող իշխանությունների ներկայիս հարաբերությունների մեջ, նաև չփորձել իրեն կապել Միքայել Մինասյանի հետ, «որովհետև Միքայել Մինասյանը իմ համար մարդ է, որը դեռ պետք է շատ հարցերի պատասխան տա Հայաստանի Հանրապետության օրենքների առջև»:

Я слежу за эпопеей Артур Ванецян/Никол Пашинян – Микаел Минасян
Слежу за эпопеей Артур Ванецян/Никол Пашинян, написал сегодня на своей странице в Facebook бывший посол Армении при Святом Престоле, в Португалии и при Суверенном Мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян.
«Я слежу за эпопеей Артур Ванецян/Никол Пашинян. Смотрю последнее интервью бывшего главы Службы национальной безопасности. Не знаю, на какие такие "многие вопросы" я должен ответить перед законом, поскольку мне неизвестно о существовании сформулированных правовых вопросов и как таковых их просто нет. Вместо этого есть безответственные заявления и судорожные публичные "поручения".
Но об этом мы поговорим позже.
Между тем именно Артуру Ванецяну вскоре придется дать разъяснения относительно фабрикации дел на людей по политическому заказу, организации репрессивных преследований, участия в политическом заказе на заключение президента в тюрьму, участия в осуществлении террора против различных ветвей государственной власти или своего молчания будучи в курсе всего этого.
Бесспорно, вовремя соскочить с поезда, катящегося в пропасть, и отказ еще больше погрязнуть в происходящем даст г-ну Ванецяну большие "скидки", но, тем не менее, эти вопросы прозвучат и ответы на них будут ожидаться. Несомненно, ответы на эти вопросы также будут получены.
P.S. После того, как вы избавитесь от имеющего проблемы с разумом режима, не стоит повторять ошибки этого же режима. Добро пожаловать в разумный мир», - написал Микаел Минасян.
Напомним, бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян в беседе с представителями ряда средств массовой информации призвал «не пытаться ловить рыбу в мутной воде, не втягивать его в свои игры» и не связывать его имя с Микаелом Минасяном. «Для меня Микаел Минасян – человек, которому еще предстоит ответить на многие вопросы перед законом Республики Армения», - сказал Артур Ванецян.