Հնդկաստանում 17 մարդ է մահացել տեղատարափների ընթացքում կայծակի հարվածներից
Հնդկաստանի արևելքի Բիհարի նահանգում վերջին մեկ օրվա ընթացքում առնվազն 17 մարդ է մահացել զոհվել կայծակի հարվածներից տեղատարափ անձրևների ժամանակ, հայտնել է «Սինհուա» գործակալությունը:
Տեղական իշխանությունների տվյալով՝  երեքշաբթի բև չորեքշաբթի Բիհարի նահանգում տեղացել են հորդառատ անձրևեներ՝ ամպրոպով, որոնց հետևանքով Գանգես գետում ջրի մակարդակը գերազանցել է վտանգավոր նշագիծը:
Խիստ հորդացումները նաև հեղեղումներ են առաջացրել նահանգի առանձին շրջաններում: Հնդկաստանի Ջրային պաշարների կենտրոնական հանձնաժողովը նախազգուշացրել է ջրհեղեղի մասին:

На востоке Индии 17 человек погибли от ударов молний во время ливней
По меньшей мере 17 человек погибли в результате ударов молний за последние сутки во время проливных дождей в штате Бихар на востоке Индии. Об этом в среду сообщило агентство «Синьхуа».
По данным местных властей, во вторник и среду в штате Бихар прошли сильные ливни с грозами, в результате которых уровень воды в реке Ганг превысил опасную отметку. Обильные паводки также вызвали затопление отдельных районов штата.
Центральная комиссия по водным ресурсам Индии выпустила предупреждение о наводнении. В районах бедствия продолжается поисково-спасательная операция.