Իրերը հավաքեց ու դուռը փակեց. Լուսանկար՝ Օսիպյանից
Քաղաքացիական ակտիվիստ, Սփյուռքի նախարարության նախկին աշխատակից Տիգրան Մազմանյանն ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկար է հրապարակել՝ նշելով, թե ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանն իրերը հավաքել է աշխատասենյակից։
«Մարդ, ով շատ կարճ ժամանակահատվածում փոխեց համակարգը հիմնովին։ Պարոն Օսիպյանը արժանի է ավելի գնահատված աշխատանքի։ Հաջողություն Գեներալ։ Իրերը հավաքեց ու դուռը փակեց», - գրել է Տիգրան Մազմանյանը։
Նշենք, որ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից հաստատել են տեղեկությունը, որ նախագահը վարչապետից ստացել է ոստիկանապետի պաշտոնից Վալերի Օսիպյանին աշխատանքից ազատելու առաջարկը, սակայն այն դեռ  չի ստորագրել։

Civil activist, ex-employee of Diaspora Ministry Tigran Mazmanyan has posted a photo of him and chief of Armenia’s police Valeriy Osipyan on Facebook, writing that Osipyan has gathered his things from the office.
“A person who in short period of time changed the system fundamentally. Mr Osipyan is worthy of higher evaluation of his work. Goodbye General. He gathered his things and closed the door,” Mazmanyan wrote.
Presidential press service representative confirmed the information that the president received the suggestion of prime minister to relieve Valeriy Osipyan from the post, but it has not been signed yet.