Նիկոլ Փաշինյանի հետ չեն կարող տարաձայնություններ լինել. Դավիթ Տոնոյան (Տեսանյութ)
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը տեղյակ չէ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանի հնարավոր հրաժարականի մասին։
«Ես հերքում եմ այդ թեմայի հետ կապված որևէ քննարկում Ազգային անվտանգության խորհրդում», - լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց նախարարը։
Հարցին՝ տարաձայնութուններ ունի՞ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, Դավիթ Տոնոյանը բացասական պատասխան հնչեցրեց։
«Չեն կարող տարաձայնություններ լինել։ Որպես կառավարության անդամ՝ շատ սինխրոնիզացված աշխատանք է ծավալվում», - նշեց պաշտպանության նախարարը՝ միաժամանակ հավաստիացնելով, որ իրեն հայտնի չէ նաև Փաշինյան-Վանեցյան տարաձայնությունների մասին։
Լրագրողները նաև հետաքրքրվեցին՝ արդյոք ուժային մարմինների ղեկավարների հրաժարականները ազգային անվտանգության տեսանկյունից վտանգ չեն ներկայացնում, ի պատասխան Տոնոյանն ասաց. «Չեմ կարծում, համակարգ է գործում»:

Armenia’s defense minister Davit Tonoyan is not aware of the resignation of chief of Armenia’s police Valeriy Osipyan.
“Such like discussions have not taken place at the session of the Security Council,” Tonoyan told the reporters.
Asked about any disputes with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, Tonoyan gave negative response.
“There cannot be any disputes. As a member of the government a synchronized work is being carried out,” the defense minister said, at the same time stressing that he is neither aware of Pashinyan-Vanetsyan disputes.
As to whether the resignations of chiefs of force institutions are not a threat to national security, Tonoyan said, “I do not think so. A system is operating.”