Նիկոլ Փաշինյանի հետ չեն կարող տարաձայնություններ լինել. Դավիթ Տոնոյան (Տեսանյութ)
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը տեղյակ չէ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանի հնարավոր հրաժարականի մասին։
«Ես հերքում եմ այդ թեմայի հետ կապված որևէ քննարկում Ազգային անվտանգության խորհրդում», - լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց նախարարը։
Հարցին՝ տարաձայնութուններ ունի՞ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, Դավիթ Տոնոյանը բացասական պատասխան հնչեցրեց։
«Չեն կարող տարաձայնություններ լինել։ Որպես կառավարության անդամ՝ շատ սինխրոնիզացված աշխատանք է ծավալվում», - նշեց պաշտպանության նախարարը՝ միաժամանակ հավաստիացնելով, որ իրեն հայտնի չէ նաև Փաշինյան-Վանեցյան տարաձայնությունների մասին։
Լրագրողները նաև հետաքրքրվեցին՝ արդյոք ուժային մարմինների ղեկավարների հրաժարականները ազգային անվտանգության տեսանկյունից վտանգ չեն ներկայացնում, ի պատասխան Տոնոյանն ասաց. «Չեմ կարծում, համակարգ է գործում»:

Глава Минобороны Армении опроверг сведения о разногласиях с премьер-министром
Министр обороны Армении Давид Тоноян не проинформирован о возможной отставке начальника полиции Армении.
«Я опровергаю сведения об обсуждении этого вопроса на заседании Совета национальной безопасности», - сказал Тоноян журналистам.
На вопрос, имеет ли он разногласия с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, Тоноян ответил: «Не могут быть разногласия. Ведется очень синхронизированная работа».
Журналисты поинтересовались, могут ли отставки в силовом блоке повлиять на безопасность республики, глава Минобороны ответил: «Нет. Работает система».