Կառավարության մուտքի դուռը զոհված զինվորների ծնողները փակել են, լրագրողները չեն կարողանում ներս մտնել
19/09/2019 11:52
Լարված իրավիճակ է կառավարության դիմաց։ Առավոտից այստեղ են հավաքվել զոհված զինծառայողների մայրերն ու կանայք։ Տեսնելով, որ կառավարությունից որևէ մեկը չի իջնում իրենց լսելու, ոստիկաններն էլ թույլ չեն տալիս որ մայրերը բարձրանան վարչապետի մոտ՝ զոհված զինծառայողի մայր, «Զինվոր» հասարարակական խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանը նստեց կառավարության մուտքի դռան դիմաց՝ փակելով մուտքը։
Զոհվածների մայրերը պահանջում են փոխհատուցում տրամադրել իրենց այնպես, ինչպես տրամադրել են մարտի 1-ի իրադարձությունների ժամանակ տուժածների հարազատներին։
«Փողոցային կռվի ժամանակ տուժածներին տալիս ես 30 միլիոն, բարի եղիր մարտական գործողությունների ժամանակ իրենց պարտքը կատարող զինծառայողներին ևս 30 միլիոն դրամ տուր», - կառավարության դիմաց հայտարարեց զոհված զինծառայողի մայր, «Զինվոր» հասարարակական խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանը։

Акция протеста перед правительством Армении – матери погибших военнослужащих перекрыли вход в здание
19/09/2019 12:57
Перед зданием правительства Армении – напряженная ситуация. Здесь с утра собрались матери и жены погибших военнослужащих. Увидев, что никто из правительства не спускается, чтобы выслушать их, а полицейские не позволяют войти в здание, чтобы  встретиться с премьер-министром, председатель  координационного совета общественной организации «Зинвор», мать погибшего военнослужащего Маргарита Хачатрян перекрыла вход в здание правительства, сев перед дверью.
Матери погибших военнослужащих требуют предоставить им такую же компенсацию, которая была выделена правительством семьям погибших вследствие событий 1 марта 2008 года.
«Если предоставляешь пострадавшим во время уличных драк 30 млн. драмов, то будь добр, предоставь 30 млн. драмов также военнослужащим, погибшим при исполнении служебного долга во время боевых действий», - заявила перед зданием правительства председатель координационного совета общественной организации «Зинвор» Маргарита Хачатрян.