Հրայր Թովմասյանի հարցով Հովիկ Աղազարյանի ձևակերպումը նրա մասնավոր ընկալումն է. Մակունց
«Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հայտարարել է, որ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի հայտարարությունը որևէ կապ չունի խմբակցության դիրքորոշման հետ:
Հովիկ Աղազարյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու գործընթաց է սկսվել, քանի որ նա նախկին իշխանության ներկայացուցիչ է: Դիտարկմանը, որ նախկին իշխանության ներկայացուցիչներ կան նաև ներկա իշխանության շարքերոմ, Աղազարյանն ասել է. «Եթե Հրայր Թովմասյանը չդիմեր Վենետիկի հանձնաժողով, մեր դեմ, այսպես ասած, տղա չբերեր, գուցե իրեն էլ չպահանջեինք»։
Լիլիթ Մակունցը այդ կապակցությամբ հայտարարել է. «Ձևակերպումը բացառապես Հովիկ Աղազարյանի մասնավոր ընկալումն է։ Խմբակցության շարժառիթները և հիմնավորումները ներկայացված են խմբակցության որոշման հավելվածում»:

Лилит Макунц: Заявление Овика Агазаряна о Грайре Товмасяне – исключительно его личная оценка
Руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц заявила сегодня, что заявление Овика Агазаряна не имеет никакой связи с позицией фракции.
Депутат Овик Агазарян заявил сегодня журналистам, что процесс прекращения полномочий Грайра Товмасяна начат, поскольку он является представителем прошлой власти. На замечание о том, что в составе нынешней власти есть также другие представители прежней власти, Овик Агазарян сказал: «Если бы Грайр Товмасян не обратился в Венецианскую комиссию против нас, то возможно, мы не потребовали бы его отставки».
Лилит Макунц в этой связи заявила: «Эта формулировка исключительно личная оценка Овика Агазаряна. Мотивы и основания фракции представлены в приложении к решению фракции».