Հույս ունեմ հանդիպել Ձեզ հետ՝ հայ-ամերիկյան անվտանգության օրակարգը առավել խորացնելու ակնկալիքով. Արմեն Գրիգորյանը՝ Օ'Բրայենին
20/09/2019 10:36
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության գծով նորանշանակ խորհրդական Ռոբերտ Օ'Բրայենին։
ԱԽ լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, հեռագրում մասնավորապես ասված է.
«Ձե՛րդ գերազանցություն,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Միացյալ Նահանգների Նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդականի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Հաշվի առնելով արտաքին քաղաքականության և անվտանգության ոլորտներում Ձեր ունեցած  երկարատև փորձը, ինչպես նաև վերջին աշխատանքային առաքելությունը պետքարտուղարությունում՝ որպես պատանդների հարցերով նախագահի հատուկ բանագնացի՝ կասկած չունեմ, որ Դուք մեծ եռանդով և նվիրվածությամբ կիրականացնեք Ձեր նոր պատասխանատու առաքելությունը։
Հայաստանը Միացյալ Նահանգները դիտարկում է որպես իր ամենավստահելի և հուսալի գործընկերներից մեկը, և կարող եմ վստահեցնել, որ պատրաստ եմ Ձեզ հետ աշխատել համատեղ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով` պաշտպանելու մեր ընդհանուր արժեքները, կանխելու մեր ժողովուրդների բարեկեցությանն ու անվտանգությանն ուղղված սպառնալիքները:
Հարգելի՛ գործընկեր, հույս ունեմ հանդիպել Ձեզ հետ՝ հայ-ամերիկյան անվտանգության օրակարգը առավել խորացնելու ակնկալիքով։

I look forward to meeting with you to further the Armenian-US security agenda: Armen Grigoryan to newly appointed US President's National Security Advisor
20/09/2019 11:11
Today Secretary of the Security Council Mr. Armen Grigoryan sent a congratulatory letter to the newly appointed US President's National Security Advisor, Mr. Robert O'Brien.
I would like to extend my warmest congratulation on your appointment as National Security Adviser to the President of the United States.
Your long career in foreign policy and security areas, your recent job as US Special Presidential Envoy for Hostage Affairs at the State Department leave no doubt that you will perform your new responsible mission with vigor and dedication.
Armenia views the United States as one of its most trusted and reliable friends and partners, so please be assured that I would be honored and privileged to work with you on the common bilateral and multilateral agenda to promote our shared values, to thwart the threats to the well-being and security of our nations.