#sutnikol գրությամբ մեքենա վարելու համար ոստիկանները վարորդին ծեծելով բերման են ենթարկել. Սամսոնյան
Երեկ ուշ երեկոյան լարված իրավիճակ է եղել Հերացի փողոցում։ Ոստիկանները  կանգնեցրել են #sutnikol և «Չ՛Նիկոլ» գրությամբ ավտոմեքենան։ Ծեծելով բերման են ենթարկել մեքենայի վարորդին, հայտնել է «Քաղաքացիական գւտակցություն» կազմակերպության նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը:
Տեղի ունեցած քաշքշուկի հետևանքով կոտրվել է մեքենայի մեջ գտնվող կնոջ մատը։ Դեպքից որոշ ժամանակ անց արդեն Հերացի փողոցում քաղաքացիներ էին հավաքվել։
«ՎԵՏՕ» նախաձեռնության ղեկավար Նարեկ  Մալյանը և «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ ղեկավար Նարեկ Սամսոնյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ միացումներով ներկայացրին, որ ոստիկանները մեքենայի վարորդին ոստիկանության բաժանմունք են տարել ծեծելով։
Ոստիկանության պարեկային ծառայության աշխատակիցները ցանկանում էին #sutnikol գրությամբ մեքենան տեղափոխել հատուկ պահպանվող տարածք, վարորդի հարազատները, սակայն, դա թույլ չտվեցին։

Driver of car with #sutnikol writ beaten, taken to police department: Narek Samsonyan
A car with #sutnikol [liar Nikol] and Ch’Nikol [no to Nikol] post was stopped on Yerevan Heratsi street late in the evening yesterday by the police officers, chairman of Civil Consciousness organization Narek Samsonyan reported.
He said that the driver of the car was taken to police.
Samsonyan stressed that the finger of woman passenger of the car was broken as a result of actions of the police.
Head of VETO initiative Narek Malyan and Samsonyan reported in live videos that the police officers beat the driver.
They also said they wanted to take the car to specially preserved area but the relatives of the driver did not allow to take the car.