Դերասան Բաբկեն Չոբանյանին շնորհվել է ՀՀ վաստակավոր արտիստի կոչում
Հրաչյա Ղափլանյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի դերասան Բաբկեն Չոբանյանի ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով արժանացել է Վաստակավոր արտիստի կոչման: Հրամանագրի մեջ մասնավորապես նշված է.
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Անկախության տոնի առթիվ, թատերական արվեստի բնագավառում ունեցած վաստակի համար Երևանի Հրաչյա Ղափլանյանի անվան դրամատիկական թատրոնի դերասան Բաբկեն Սամվելի Չոբանյանին շնորհել Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստի պատվավոր կոչում»:

Бабкену Чобаняну присвоено звание заслуженного артиста Армении
Указом президента Армении Армена Саркисяна, актеру Ереванского драматического театра имени Грачья Капланяна – Бабкену Чобаняну присвоено почетное звание заслуженного артиста Республики Армения.
«Принимая за основание ходатайство премьер-министра, согласно статье 136 Конституции, а также части 1 статьи 5.3 закона «О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения»,
по случаю Дня независимости за заслуги в сфере театрального искусства актеру Ереванского драматического театра им. Грачья Капланяна – Бабкену Самвеловичу Чобаняну – присвоить почетное звание заслуженного артиста Республики Армения», - говорится в указе президента.