Կոռուպցիայի դեմ պայքարը երկրում պետք է ռեստարտի ենթարկենք. Վարչապետ (տեսանյութ)
Կոռուպցիայի դեմ պայքարին երկրում պետք է նոր թափ հաղորդենք և այս պրոցեսը ենթարկենք ռեստարտի, այսօր իրավապահ մարմինների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ԱԱԾ-ի և ոստիկանության նորանշանակ ղեկավարների ժամանակավոր պաշտոնակատարները։
«Չափազանց կարևոր եմ համարում ոչ միայն նախկինում տեղի ունեցած կոռուպցիոն բնույթի հանցագործությունները բացահայտելը, այլև համոզված եմ, որ եթե բավարար չափով սկզբունքային չլինենք այս հարցում, կոռուպցիան մի երևույթ է, որը նոր պայմաններին ադապտացվելու ձևերը կգտնի», - ասել է վարչապետը՝ ընդգծելով, որ բացի նախկինում տեղի ունեցած կոռուպցիոն դեպքերի բացահայտումներից, կարևոր է նաև կոռուպցիայի դեմ պայքարը այսօրվա պետական կառավարման համակարգի համար։
Վարչապետը հույս է հայտնել, որ քննարկումների արդյունքում կապահովեն իրավապահ համակարգի փոխգործակցության լիարժեքությունը։
«Այս ընթացքում որոշակի խնդիրներ են առաջացել նաև այս ոլորտում», - ասել է վարչապետը։
Նա նշել է, որ վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում պետությանը և ժողովրդին հասցված 51 մլրդ դրամ գումար է վերականգնվել։

Необходим рестарт борьбы с коррупцией – Никол Пашинян
Необходимо придать борьбе с коррупцией в Армении новый размах и перезапустить этот процесс, заявил сегодня в ходе встречи с представителями правоохранительных органов премьер-министр Армении Никол Пашинян.
На встрече присутствовали новоназначенные временно исполняющие обязанности директора Службы национальной безопасности и начальника полиции Армении.
«Считаю чрезвычайно важным не только раскрытие преступлений коррупционного характера, совершенных в прошлом, но и уверен, что если мы не проявим достаточную  принципиальность в этом вопросе, такое явление как коррупция, вскоре найдет способ адаптации к новым условиям», - заявил премьер. Он также подчеркнул, что кроме выявления имевших место в прошлом случаев коррупции, важна также сегодняшняя система государственного управления в сфере борьбы с коррупцией.
Премьер-министр выразил надежду, что в результате обсуждений будет обеспечена полноценность взаимодействия правоохранительной системы.
«В течение этого периода в этой сфере возникли определенные проблемы», - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что за последние полтора года был восстановлен присочиненный государству и народу ущерб в размере 51 млрд. драмов.