Թրամփը Սպիտակ տանը հանդիպում է անցկացրել Facebook-ի ղեկավարի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Սպիտակ տանը հաճելի հանդիպում է  ունեցել  Facebook ընկերության ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգի հետ:
Ավելի վաղ նախագահի օրակարգում այդ հանդիպումը նշված չի եղել:
«Այսօր հաճելի հանդիպում եմ անցկացրել  Մարկ Ցուկերբերգի հետ Օվալ  առանձնասենյակում»,- գրել է Թրամփը Twitter-ի իր էջում: Նախագահը նաև հրապարակել է հանդիպման լուսանկարը:
Ցուկերբերգը հինգշաբթի  նաև փակ հանդիպումներ է անցկացրել ԱՄՆ-ի Կոնգրեսում:
Ավելի վաղ ամերիկյան  Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի իրավաբանական կոմիտեն պահանջել է Միացյալ Նահանգների  չորս խոշորագույն տեխնոլոգիական ընկերությունների փաստաթղթերը և հաղորդակցման գրանցումները հակամենաշնորհային հետաքննության շրջանակներում: Իրավաբանական կոմիտեի հարցումն ուղարկվել է Facebook, Google, Apple և Amazon ընկերություններին:

Трамп заявил, что провел "приятную встречу" с Цукербергом в Белом доме
Президент США Дональд Трамп заявил, что провел приятную встречу с главой компании Facebook Марком Цукербергом в Белом доме.
Ранее в графике президента эта встреча не значилась. "Приятная встреча с Марком Цукербергом в Овальном кабинете сегодня", - написал Трамп у себя в Twitter. Президент также выложил фотографию со встречи.
В четверг Цукерберг также провел закрытые встречи в конгрессе США.
Ранее юридический комитет палаты представителей конгресса США запросил документы и записи общения глав четырех крупнейших технологических компаний США в рамках антимонопольного расследования. Запрос юридического комитета был направлен компаниям Facebook, Google, Apple и Amazon.