Վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայրենիքի անկախության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների հիշատակին
21/09/2019 10:11
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 28-ամյակի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ և հանրապետության բարձրագույն ղեկավարության ուղեկցությամբ այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը Հայրենիքի անկախության համար զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:
Վարչապետը ծաղիկներ է դրել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին և ծաղկեպսակ՝ զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:

Armenia’s political elite visits Yerablur pantheon on occasion of 28th anniversary of Armenia’s independence
21/09/2019 10:19
On the occasion of 28th anniversary of Armenia’s independence, Armenia’s prime minister Nikol Pashinyan, president Armen Sarkissian, Artsakh president Bako Sahakyan, His Holiness Catholicos of All Armenians Karekin II, NA chairman Ararat Mirzoyan visited today Yerablur Military pantheon to pay tribute to the memory of the sons dedicated their lives for the independence of the homeland.
The prime minister put flowers at the tomb of commander Vazgen Sargsyan, Andranik Ozanyan and a wreath to the memorial of killed freedom fighters.