Ինքնորոշում և ինքնիշխանություն. սրա՛նք են Անկախության տոնի ամենամեծ խորհուրդն ու նշանակությունը. Արարատ Միրզոյան
21/09/2019 11:22
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն իր Facebook-յան էջում շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ անկախության 28-րդ տարեդարձի առթիվ։
28 տարի առաջ այս օրը մենք ինքնե՛րս ենք որոշել ապրել անկախ Հայաստանի Հանրապետությունում։ Ինքնորոշում և ինքնիշխանություն։ Սրա՛նք են Անկախության տոնի, անկախության հանրաքվեի հերթական տարեդարձի ամենամեծ խորհուրդն ու նշանակությունը։ Սրա՛նք են այս տոնի հիմքում ընկած այն նվիրական գաղափարները, որոնց մենք պետք է անշեղորեն հետևենք և փոխանցենք սերունդներին։
Շնորհավորում եմ բոլորիս։
Կեցցե՛ Հայաստանի Հանրապետությունը, կեցցե՛ հայկական անկախ պետականությունը»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձում։

Арарат Мирзоян: Самоопределение и суверенитет – заветные идеи, которым мы должны неуклонно следовать и передавать поколениям
21/09/2019 12:38
Председатель Национального Собрания Арарат Мирзоян на своей странице в Facebook направил поздравительное послание по случаю Дня независимости Армении.
28 лет назад в этот день мы сами решили жить в независимой Республики Армения. Самоопределение и суверенитет. Это – самый большой наказ и значение Праздника независимости, очередной годовщины референдума о независимости. Это – заветные идеи, заложенные в основу этого праздника, которым мы должны неуклонно следовать и передавать поколениям.
Поздравляю всех.
Да здравствует Республика Армения! Да здравствует независимая армянская государственность!» - отмечается в послании спикера парламента Армении.