Անկախության շնորհիվ մենք նշանակալի առաջընթաց ենք արձանագրել իրավունքի ոլորտում. Հրայր Թովմասյան
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ:
«Շնորհավորում եմ բոլորիս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ: Սեպտեմբերի 21-ը ոչ միայն Անկախության օրն է, այլև հայի անկոտրում ոգու, ազգային միասնության, հզոր կամքի դրսևորման խորհրդանիշը:
Դարեր շարունակ, չունենալով պետականություն, մենք չենք կորցրել ազգային ինքնությունն ու արժեքները և այսօր աշխարհին ներկայանում ենք մեր ուրույն մշակույթով և հարուստ ավանդույթներով:
Հայաստանի Հանրապետության քսանութ տարիների անկախությունը հնարավորություն է ընձեռել դառնալ միջազգային հարաբերությունների լիիրավ սուբյեկտ և նվաճել հաղթանակներ հանրային կյանքի տարբեր ոլորտներում: Անկախության շնորհիվ մենք նշանակալի առաջընթաց ենք արձանագրել նաև իրավունքի ոլորտում՝ երաշխավորելով Սահմանադրությամբ ամրագրված հիմնարար իրավունքների և ազատությունների կյանքի կոչումն ու իրացումը Հայաստանի Հանրապետությունում։
Սիրելի՛ բարեկամներ, մեկ անգամ ևս շնորհավորելով այս նշանակալի տոնի առթիվ, մաղթում եմ խաղաղություն, առաջընթաց և բարօրություն մեր երկրին, իսկ յուրաքանչյուր քաղաքացու՝ մեծ ուրախություն և բազում հաջողություններ»,-ասված է ուղերձում։

Благодаря независимости мы зафиксировали значительный прогресс в сфере права – Грайр Товмасян
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян направил поздравительное послание по случаю Дня независимости Республики Армения.
«Поздравляю всех нас с Праздником независимости Армении. 21 сентября не только День независимости, но и символ проявления непоколебимости духа, национального единства, сильной воли армянина.
Не имея государственности на протяжении веков, мы не потеряли нашу национальную идентичность и ценности и сегодня предстаем перед миром со своей уникальной культурой и богатыми традициями.
Двадцать восемь лет независимости Республики Армения предоставили возможность стать полноправным субъектом международных отношений и достичь побед в различных сферах общественной жизни. Благодаря независимости мы зафиксировали значительный прогресс также в сфере права, гарантировав  претворение в жизнь и реализацию закрепленных  Конституцией основных прав и свобод в Республике Армения.
Дорогие друзья, поздравляя в очередной раз по случаю этого знаменательного праздника, желаю нашей стране мира, прогресса и благоденствия, а каждому гражданину – большой радости и многочисленных успехов», - говорится в послании Грайра Товмасяна.