«Հրապարակ». Փաշինյանը Թագուհի Թովմասյանին կանչել է իր մոտ և ասել՝ մանդատը վայր դնի
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի հետ խնդիրներ ունեն ոչ միայն կառավարության անդամները, այլև պատգամավորները։ Մեր տեղեկություններով՝ սև ցուցակում է հայտնվել հատկապես Թագուհի Թովմասյանը, որը ոչ միայն Ամուլսարի, Ստամբուլյան կոնվենցիայի հետ կապված է իշխանական կարծիքից տարբերվող կարծիք հայտնել, այլև Վահե Գրիգորյանի հետ կապված վերապահումներ ունի։
Իրավիճակը բարդացնում է նաև այն, որ նրան պատկանող «Ժողովուրդ» օրաթերթն իրեն այնպես չի պահում, ինչպես պատկերացնում են թիմում։
Մեր տեղեկություններով, նախ «Իմ քայլը» խմբակցությունում են ասել, որ նա մանդատը վայր դնի, ապա իր մոտ է հրավիրել Նիկոլ Փաշինյանը և ասել, որ նա պետք է «որոշում կայացնի»։ Բնականաբար, խոսքը մանդատը վայր դնելու մասին է։ Բայց Թովմասյանը, մեր տեղեկություններով, չի պատրաստվում դա անել»:

«Грапарак»: Пашинян вызвал к себе Тагуи Товмасян и сказал – сложить мандат
Газета «Грапарак» пишет, что не только у членов правительства, но и депутатов есть проблемы с Николом Пашиняном. По сведениям издания, в черном списке оказалась Тагуи Товмасян, которая придерживается отличной от мнения правящей силы позиции не только в вопросе эксплуатации Амулсара, ратификации Стамбульской конвенцией, но и имеет оговорки относительно Ваге Григоряна.
Ситуация осложняется тем, что принадлежащая газета «Жоховурд» не ведет себя так, как представляют в команде.
«По нашим сведениям, сначала во фракции "Мой шаг" ей сказали, что она должна сложить депутатский мандат, затем ее вызвал к себе Никол Пашинян и сказал, что она должна "принять решение". Естественно, речь идет о сложении мандата. Однако Тагуи Товмасян, по нашим сведениям, не собирается делать этого», - пишет газета.