«Հյուսիս-Հարավի» գործով Սեդրակ Առուստամյանը ազատ է արձակվել 20 մլն դրամ գրավի դիմաց
«Հյուսիս-Հարավ»-ի գործով մեղադրյալ, «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի տնօրեն Սեդրակ Առուստամյանը 20 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվել, տեղեկացնում են Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Սեդրակ Առուստամյանը ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նորա Առուստամյանի հայրն է։
Նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա «Սթոնս» ՍՊ ընկերության գործունեությունը փաստացի ղեկավարած Սեդրակ Առուստամյանին, Սուրեն Ավագյանին, Գուրգեն Սարգսյանին, «Սթոնս» ՍՊ ընկերության գլխավոր հաշվապահին, «Գևորգյան Քոնսալթինգ» և «ԷՄ-ԷՍ Քոնսալթինգ» ՍՊ ընկերությունների տնօրեններին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-189-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 38-205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով որպես մեղադրյալներ էին ներգրավել ու առաջադրվել էն մեղադրանքներ:
Առուստամյանը մասնավորապես, մեղադրվում է կեղծ ձեռնարկատիրական գործունեություն ծավալելու, հարկերից չարամտորեն խուսափելու գործընթաց կազմակերպելու և այդ գործընթացին օժանդակելու համար, ինչպես նաև հանցավոր ճանապարհով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով գույքն օրինականացնելու (փողերի լվացման) համար:

Директор концерна «Мульти групп» Седрак Арустамян освобожден под залог в размере 20 млн. драмов
Обвиняемый по делу о злоупотреблениях при строительстве автомагистрали «Север – Юг» директор концерна «Мульти групп» Седрак Арустамян отпущен под залог в размере 20 млн. драмов, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Седрак Арустамян – отец депутата парламента от фракции «Процветающая Армения» Норы Арустамян.
На основании приобретенных в ходе предварительного следствия достаточных доказательств,  руководящие деятельностью ООО «Стонс» Седрак Арустамян, Сурен Авагян, Гурген Саркисян, главный бухгалтер ООО «Стонс», директора ООО «Геворкян Консалтинг» и «ЭМ-ЭС Консалтинг» привлечены в качестве обвиняемых, им предъявлено обвинение по ч.3 ст. 38-180 и ч.2 ст. 38-205 Уголовного кодекса Армении.
Ч частности, Седрак Арустамян обвиняется в незаконном предпринимательстве, уклонении от уплаты налогов, а также легализации («отмывание») доходов, полученных