Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով  գրություն է ուղարկվել Hayeli.am և Armlur.am կայքերի խմբագրություն
24/09/2019 13:37
Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով գրություն է ուղարկվել Hayeli.am և Armlur.am կայքերի խմբագրություն
Քննչական կոմիտեն գրություն է ուղարկել Hayeli.am և Armlur.am կայքերի խմբագրություն։
«Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով համապատասխան գրություն է ուղարկվել Hayeli.am և Armlur.am կայքերի խմբագրություն՝ «Ինձ պարտադրում են սուտ ցուցմունք տալ,ախր Ռոբերտ Քոչարյանն ու Գեղամ Պետրոսյանը մեղավոր չեն» Հայկ Հարությունյանի վերջին խոսքերը ինքնասպանությունից առաջ և «Հայկ Հարությունյանը դեպքի պահին միայնակ չի եղել. հայտնի են նրա վերջին խոսքերը» վերտառությամբ հոդվածների հեղինակներին պարզելու և գործով պարզաբանման ենթակա հանգամանքների վերաբերյալ նրանց հարցաքննելու համար»,-Facebook-յան իր էջում գրել է Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն հայտարարել էր, որ Hayeli.am կայքում հրապարակված լուրը չի համապատասխահնում իրականությանը:
Hayeli.am-ը, նշենք  գրել էր, որ իր տեղեկություններով նախկին ոստիկանապետ Հայկ Հարությունյանի ինքնասպանության դեպքը տեղի է ունեցել վկաների ներկայությամբ: Հայկ Հարությունյանը ներկաներին ասել է. «Գլխավոր դատախազն ու Սասուն Խաչատրյանը կյանքս կերան էս մի քանի ամիս է, ինձ պարտադրում են սուտ ցուցմունք տալ Ռոբերտ Քոչարյանի և Գեղամ Պետրոսյանի դեմ, ախր նրանք մեղավոր չեն»:

Следственный комитет отправил письма редакциям сайтов Hayeli.am и Armlur.am в связи с уголовным делом по факту смерти Айка Арутюняна
24/09/2019 14:28
Следственный комитет Армении отправил письма редакциям сайтов Hayeli.am и Armlur.am.
«В рамках возбужденного по факту смерти Айка Арутюняна уголовного дела отправлены соответствующие письма редакциям сайтов Hayeli.am и Armlur.am для выяснения авторов статей под заглавием "Меня заставляют дать ложные показания, но ведь Роберт Кочарян и Гегам Петросян невиновны" и "Айк Арутюнян во время происшествия был не один: известны его последние слова" и их допроса относительно подлежащих разъяснению обстоятельств дела», - написала на своей странице в Facebook начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Наира Арутюнян.
Отметил, ранее сайт Hayeli.am написал о том, что по сведениям издания, случай самоубийства бывшего начальника полиции Айка Арутюняна произошел при свидетелях. Айк Арутюнян сказал присутствующим: «Генеральный прокурор и Сасун Хачатрян уже несколько месяцев не дают мне жить, принуждают, чтобы я дал ложные показания против Роберта Кочаряна и Гегама Петросяна, но ведь они не виновны».