Ամերիկյան Կոնգրեսը հավանություն է տվել Լեհաստանին 32 F-35 ինքնաթիռ վաճառելուն
Ամերիկյան Կոնգրեսը համաձայնություն է հայտնել Լեհաստանին 32 նորագույն F-35 կործանիչ վաճառելուն: Այդ մասին Լեհաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Մարիուշ Բլաշչակը հայտնել է Twitter-ի իր էջում:
Ավելի վաղ Պենտագոնը հայտնել էր, որ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը հավանություն է տվել Լեհաստանին 6,5 մլրդ դոլար գումարի 32 նորագույն F-35 ռազմական ինքնաթիռների վաճառքին:
«Ամերիկյան Կոնգրեսը համաձայնություն է հայտնել Լեհաստանին 32 ժամանակակից F-35 ինքնաթիռ վաճառելուն», - գրել է Բլաշչակը:
«Դա վերջին քայլերից մեկն է պարտավորագրի կնքումից առաջ, բայց մեր աշխատանքի վերջը չէ: Մենք հաստատակամորեն բանակցություններ կվարենք առավելագույնս ձեռնտու գնի հասնելու համար», - ավելացրել է նա:

Конгресс США одобрил продажу Польше 32 самолетов F-35
Конгресс США выразил согласие на продажу Польше 32 новейших истребителей F-35, сообщил министр национальной обороны Польши Мариуш Блащак в своем Twitter.
Ранее Пентагон сообщил, что госдепартамент США одобрил продажу Польше 32 новейших военных самолетов F-35 на сумму 6,5 миллиарда долларов.
"Конгресс США выразил согласие на продажу Польше 32 современнейших самолетов F-35", - написал Блащак.
"Это один из последних шагов перед заключением контракта, но не конец нашей работы. Мы будем твердо вести переговоры, чтобы достичь максимально выгодной цены", - добавил он.