Ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել՝ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող. Աբրահամյան
27/09/2019 10:48
Արցախի հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել, որ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող.
«Հարավային ուղղությամբ, իրականացված ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել, որ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող, ով հասցրել էր մի կերպ իրեն շպրտել իրենց խրամատ։
Այս մասին նշում էին նաև միջադեպին ականատես մեր զինծառայողները։
Alen Ghulyan -ը սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում նույն օրը, նույն ուղղությամբ խոցված զինծառայողի թաղման արարողություն, լուսանկարներ է գտել, որոնք այս պնդման ևս մեկ հաստատումն են։
Ճիշտ է՝ կոչումը և զորատեսակը դեռ պարզ չի, բայց լուսանկարներից նկատելի է, որ հաստատ ժամկետային զինծառայող չի։
Խոցվածն Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայող Գուրբաթ Գուրբաթ օղլու Գուլիևն է (Qürbət Qürbət oğlu Quliyev)», - գրել է Աբրահամյանը։

Анализ диверсионной попытки Азербайджана показал, что в нейтральной зоне ранение получил ещё один азербайджанец – Тигран Абрамян
27/09/2019 12:19
Советник президента Республики Арцах Тигран Абрамян сообщил на своей странице в Facebook, что анализ попытки диверсионного проникновения ВС Азербайджана показал, что в нейтральной зоне ранение получил ещё один азербайджанский военнослужащий.
«Анализ попытки диверсионного проникновения ВС Азербайджана в южном направлении показал, что в нейтральной зоне ранение получил ещё один азербайджанский военнослужащий, который успел броситься к своим окопам.  Об этом отмечали также наши военнослужащие, которые были очевидцами.
Ален Гулян в азербайджанском сегменте соцсети нашёл фотографии с похорон раненного в том же направлении, в тот же день военнослужащего, которые являются ещё одним подтверждением этого утверждения.
Правда, звание и род войск пока не выяснены, однако, из фотографий становится ясно, что он точно не является военнослужащим срочной службы.
Раненный – военнослужащий ВС Азербайджана Гурбат Гурбат оглу Гулиев (Qürbət Qürbət oğlu Quliyev)», - написал Тигран Абрамян.