Ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել՝ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող. Աբրահամյան
27/09/2019 10:48
Արցախի հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել, որ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող.
«Հարավային ուղղությամբ, իրականացված ադրբեջանական դիվերսիայի վերլուծությունը ցույց է տվել, որ չեզոք գոտում ծանր վիրավորում էր ստացել ևս մեկ ադրբեջանցի զինծառայող, ով հասցրել էր մի կերպ իրեն շպրտել իրենց խրամատ։
Այս մասին նշում էին նաև միջադեպին ականատես մեր զինծառայողները։
Alen Ghulyan -ը սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում նույն օրը, նույն ուղղությամբ խոցված զինծառայողի թաղման արարողություն, լուսանկարներ է գտել, որոնք այս պնդման ևս մեկ հաստատումն են։
Ճիշտ է՝ կոչումը և զորատեսակը դեռ պարզ չի, բայց լուսանկարներից նկատելի է, որ հաստատ ժամկետային զինծառայող չի։
Խոցվածն Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայող Գուրբաթ Գուրբաթ օղլու Գուլիևն է (Qürbət Qürbət oğlu Quliyev)», - գրել է Աբրահամյանը։

Analysis of recent subversive act of Azerbaijani side reveals another Azerbaijani serviceman wounded during it: Artsakh president advisor
27/09/2019 11:15
Advisor to Artsakh president Tigran Abrahamyan wrote on Facebook that the analysis of the Azerbaijani recent subversive act shows that another Azerbaijani soldier received grave wound in the neutral zone.
“The analyses of the Azerbaijani subversive act in the southern direction showed that another Azerbaijani soldier received a grave wound in the neutral zone but managed to throw himself to their trench,” Abrahamyan wrote.
Alen Ghulyan has found in the Azerbaijani domain of the social networks photos of funerals of a wounded Azerbaijani soldier on the same day which confirms the claim.
Abrahamyan said the funerals were not of a conscript. He said it was servicemen of Azerbaijani armed forces Gurbat Gurbat oghlu Guliyev.