Հայաստանը Սինգապուրի համար կարևոր գործընկեր է ԵԱՏՄ-ում. Լի Սյեն Լուն
Հայաստանը Սինգապուրի համար համախոհ և կարևոր գործընկեր է ԵԱՏՄ-ում, այսօր Երևանում Հայաստանի վարչապետի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում հայտարարեց Սիգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը:
«Առաջին հայացքից մեր երկրները շատ տարբեր են, բայց ընդհանրություններ ունենք որպես փոքրիկ պետություններ, որոնք ձգտում են դարպաս ծառայել մեր տարաշրջաններում: Երկուսս էլ կարևորում ենք ազատ և բաց առևտուրը, կարևորում ենք բազմակողմ միջազգային օրակարգը և երկուսս էլ կրում ենք իրավունքի գերիշխանության արժեքները միջազգային հարթակներում», - ասաց Սինգապուրի վարչապետը:
Նա նշեց`ուրախ է, որ Հայաստանի հետ ստորագրելու են ծառայությունների և ներդրումների համաձայնագիր:
«Սինգապուրի համար մեծ պատիվ է ԵԱՏՄ ազատ առևտրի համաձայնագրի գործընկեր լինել: Լիահույս եմ և սպասում եմ, որ այդ համաձայնագրերը իրագործվեն, որպեսզի մեր ժողովուրդները և տնտեսվարողները վայելեն շոշափելի օգուտները», - ասաց Սինգապուրի վարչապետը:

Armenia Singapore’s important partner in the EAEU: Singapore’s PM
Armenia is Singapore’s important partner in the EAEU, Prime Minister of Singapore Lee Hsien Loong said at a joint press conference with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan in Yerevan today.
“From the first glance our countries are very different, but we have commonalities as small states which seek to serve as gates in our regions. We two attach significance to free and open trade, to multisided international agenda, and we two bear the values of rule of law in international platforms,” Singapore’s PM stated.
He voiced happiness over signing cooperation contract with Armenia.
“It is a big honor for Singapore to be EAEU’s free trade agreement partner. I am full of hope and wait for these agreements to enter into force for our peoples and businessmen feel the noticeable benefits,” Lee Hsien Loong said.