Հայաստանը Սինգապուրի համար կարևոր գործընկեր է ԵԱՏՄ-ում. Լի Սյեն Լուն
Հայաստանը Սինգապուրի համար համախոհ և կարևոր գործընկեր է ԵԱՏՄ-ում, այսօր Երևանում Հայաստանի վարչապետի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում հայտարարեց Սիգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը:
«Առաջին հայացքից մեր երկրները շատ տարբեր են, բայց ընդհանրություններ ունենք որպես փոքրիկ պետություններ, որոնք ձգտում են դարպաս ծառայել մեր տարաշրջաններում: Երկուսս էլ կարևորում ենք ազատ և բաց առևտուրը, կարևորում ենք բազմակողմ միջազգային օրակարգը և երկուսս էլ կրում ենք իրավունքի գերիշխանության արժեքները միջազգային հարթակներում», - ասաց Սինգապուրի վարչապետը:
Նա նշեց`ուրախ է, որ Հայաստանի հետ ստորագրելու են ծառայությունների և ներդրումների համաձայնագիր:
«Սինգապուրի համար մեծ պատիվ է ԵԱՏՄ ազատ առևտրի համաձայնագրի գործընկեր լինել: Լիահույս եմ և սպասում եմ, որ այդ համաձայնագրերը իրագործվեն, որպեսզի մեր ժողովուրդները և տնտեսվարողները վայելեն շոշափելի օգուտները», - ասաց Սինգապուրի վարչապետը:

Армения является важным партнером для Сингапура в ЕАЭС - Ли Сянь Лун
Армения является важным партнером для Сингапура в ЕАЭС, заявил премьер-министр Сингапура Ли Сянь Лун на совместной пресс-конференции с премьером Армении Николом Пашиняном в Ереване.
«На первый взгляд, наши страны очень разные, но имеют общности, поскольку в качестве маленьких стран они стремятся стать воротами в наши регионы. Армения и Сингапур придают важность открытой торговле, многостороннюю международную повестку, являемся носителями ценностей верховенства права», - сказал премьер Сингапура.
Он отметил, что соглашения о всеобъемлющем экономическом сотрудничестве и создании ЗСТ с ЕАЭС будут полезны для народов Сингапура и стран ЕАЭС и бизнес-сообщества.