«Մարտական ծառայություն» մեդալով են պարգևատրվել հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը կասեցրած զինծառայողները
01/10/2019 13:41
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 1-ին ստորագրել է հրամանագրեր պարգեւատրելու մասին:
Հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբի առաջխաղացումը կասեցնելիս ցուցաբերած անձնական արիության ու խիզախության համար «Մարտական ծառայություն» մեդալով պարգեւատրվել են Պաշտպանության բանակի զինծառայողներ Արմեն Բաբայանը եւ Էմիլ Ներսիսյանը:
Արցախի Հանրապետության պետական սահմանի օդային տարածությունը խախտած, հետախուզական թռիչք իրականացնող հակառակորդի «Օրբիտեր-2» տեսակի անօդաչու թռչող սարքը խոցելու համար «Մարտական ծառայություն» մեդալով պարգեւատրվել են Պաշտպանության բանակի զինծառայողներ Պարույր Ամիրխանյանը եւ  Ռաֆիկ Օրդոյանը:

Бако Саакян наградил медалью «За боевые заслуги» военнослужащих, предотвративших диверсионное продвижение группы противника
01/10/2019 14:13
Президент Республики Арцах Бако Саакян 1 октября подписал указы о награждении, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
За личную отвагу и храбрость, проявленную при предотвращении продвижения диверсионно-разведывательной группы противника, медалью «За боевые заслуги» награждены военнослужащие Армии обороны Армен Бабаян и Эмиль Нерсисян.
За уничтожение совершавшего разведывательный полет и нарушившего воздушное пространство государственной границы Республики Арцах беспилотного летательного аппарата типа «Орбитер-2» медалью «За боевые заслуги» награждены военнослужащие Армии обороны Паруйр Амирханян и Рафик Ордоян.