Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են գազի գնի թեման. Վլադիմիր Կարապետյան
Երեկ կայացած երկկողմ հանդիպման ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են գազի գնի թեման, սակայն հասկանալի է, որ երկու երկրների առաջնորդները չէ, որ պետք է գազի գնի վերաբերյալ պայմանավորվածություն ձեռք բերեն, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը։
«Այնուամենայնիվ, դա վերաբերում է տնտեսվարող սուբյեկտներին, և ավելի ճիշտ կլինի, որ իրենց բանակցությունների արդյունքում դա ձևավորվի»,- ասաց նա։
Վլադիմիր Կարապետյանը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ երեկ կայացած Փաշինյան-Պուտին երկու հանդիպումներից մեկը տևել է շուրջ 1,5 ժամ, մյուսը՝ շուրջ 1 ժամ 15 րոպե։
Անդրադառնալով ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի կողմից ՀՀ վարչապետին պաշտոնական այցի հրավերին՝ Վլադիմիր Կարապետյանը նշեց, որ հրավերն ընդամենը երեկ է ստացվել, և դեռևս վաղ է Մոսկվա այցի ժամկետների մասին խոսել։
«Երբ գերատեսչությունները կառավարությունից հանձնարարություն կստանան, կնախապատրաստեն այդ այցելությունը», - նշեց վարչապետի մամուլի խոսնակը։

Никол Пашинян и Владимир Путин обсуждали газовую тематику – пресс-секретарь
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент России Владимир Путин вчера на встрече в Ереване обсуждали вопрос о цене на газ, заявил Aysor.am пресс-секретарь премьера Армении Владимир Карапетян.
«Вопрос газа обсуждался, однако, понятно, что не они принимают решения. Это касается хозяйствующих субъектов, и решение будет принято по итогам переговоров», - отметил он.
Карапетян проинформировал, что одна из встреч Пашиняна и Путина продлилась 1,5 часа, вторая – 1 час 15 минут.
На вопрос, когда Пашинян посетит Москву, учитывая приглашение Путина посетить с официальным визитом Россию, Владимир Карапетян ответил: «Приглашение получено вчера, и пока рано говорить о сроках визита. Когда ведомства получат от правительства соответствующее поручение, то подготовят визит».