Նիկոլ Փաշինյանը և Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են գազի գնի թեման. Վլադիմիր Կարապետյան
Երեկ կայացած երկկողմ հանդիպման ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը քննարկել են գազի գնի թեման, սակայն հասկանալի է, որ երկու երկրների առաջնորդները չէ, որ պետք է գազի գնի վերաբերյալ պայմանավորվածություն ձեռք բերեն, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը։
«Այնուամենայնիվ, դա վերաբերում է տնտեսվարող սուբյեկտներին, և ավելի ճիշտ կլինի, որ իրենց բանակցությունների արդյունքում դա ձևավորվի»,- ասաց նա։
Վլադիմիր Կարապետյանը միաժամանակ տեղեկացրեց, որ երեկ կայացած Փաշինյան-Պուտին երկու հանդիպումներից մեկը տևել է շուրջ 1,5 ժամ, մյուսը՝ շուրջ 1 ժամ 15 րոպե։
Անդրադառնալով ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի կողմից ՀՀ վարչապետին պաշտոնական այցի հրավերին՝ Վլադիմիր Կարապետյանը նշեց, որ հրավերն ընդամենը երեկ է ստացվել, և դեռևս վաղ է Մոսկվա այցի ժամկետների մասին խոսել։
«Երբ գերատեսչությունները կառավարությունից հանձնարարություն կստանան, կնախապատրաստեն այդ այցելությունը», - նշեց վարչապետի մամուլի խոսնակը։

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan and President of Russia Vladimir Putin discussed gas price issue but they are not the ones to reach arrangement over the issue, spokesperson of Armenia’s Prime Minister Vladimir Karapetyan told Aysor.am.
“The issue is to be discussed and settled by corresponding structures which are currently negotiating,” he said.
At the same time Vladimir Karapetyan said one of the Pashinyan-Putin meetings lasted for over 1,5 hour and the other 1 hour and 15 minutes.
Referring to the invitation of the Russian president, Karapetyan said it has been received yesterday, thus it is yet early to speak about the exact date of PM's visit to Moscow.
“After corresponding structures receive instructions from the government, the preparations for the visit will start,” the spokesperson said.