Վլադիմիր Պուտինը Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Ռուսաստան
Հայաստանի վարչապետն ու Ռուսաստանի նախագահը այսօր Երևանում հանդիպման ժամանակ քննարկել են հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության, ռազմաքաղաքական գործընկերության հետագա ամրապնդման, տարածաշրջանային նշանակության հարցեր:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նախագահ Վլադիմիր Պուտինը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնական այցով հրավիրել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
2019 թ-ի հունվարի 25-ին Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել էր, որ իր պաշտոնական այցը Ռուսաստան տեղի կունենա, «երբ հրավիրեն»։
«Երբ հրավիրեն, այդ ժամանակ էլ կլինի պաշտոնական այցը», - ասել էր Փաշինյանը՝ պատասխանելով այցի ժամկետների մասին լրագրողի հարցին։

Путин пригласил Пашиняна посетить с официальным визитом Москву
Президент России Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян на встрече в Ереване обсудили вопросы армяно-российского экономического сотрудничества, укрепления военно-политического партнерства, региональную вопросы.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, президент Владимир Путин пригласил премьер-министра Никола Пашиняна посетить в официальным визитом Россию.
Напомним, 25 января 2019 года Никол Пашинян заявил, что готов посетить Россию с официальным визитом, когда будет соответствующее приглашение.
В штаб-квартире ЕЭК, отвечая на вопросы журналистов, когда состоится его официальный визит в Москву, Пашинян ответил: «Когда пригласят, тогда и будет».