Բելառուսի նախագահը մեր տանը չի գիշերել. Գագիկ Ծառուկյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ քաղաքական հարցերով երբեք ու երբեք չենք հանդիպել և նման թեմաներ չենք քննարկել։ Միայն ներդրումների, տնտեսության զարգացման համար ենք հանդիպել, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
Անդրադառնալով մամուլի այն հրապարակումներին, որոնց համաձայն Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն երեկ գիշերել է իր տանը, Գագիկ Ծառուկյանն ասաց.
«Ալեքսանդր Գրիգորիչը մեր տանը չի գիշերել, նա իմ ընկերն է։ Գիշերել է ընդունելությունների տանը»։
Հիշեցնենք, որ ըստ «Հրապարակ» օրաթերթի՝ Լուկաշենկոն գիշերել է ԲՀԿ ղեկավարի տանը։ «Այգուն կից հյուրատանը նստեցին, ողջ գիշեր, զրուցեցին, կիսվեցին», - գրել էր թերթը։

President of Belarus spent the night at Government Reception House: Gagik Tsarukyan
Head of Prosperous Armenia faction Gagik Tsarukyan speaking to reporters at the National Assembly today stated that during the meetings with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan they are discussing economic issues, investments and not political issues.
Tsarukyan denied the media publications that president of Belarus Alexander Lukashenko spent the night at his place.
“Alexander Grigoryevich did not spend the night at my place, he is my friend. He was at the Government Reception House,” Tsarukyan stated.
Hraparak paper wrote that Lukashenko spent the night at the house of the PAP leader Gagik Tsarukyan.