Արմեն Մուրադյանը դատի է տվել Արսեն Թորոսյանին
Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը քաղաքացիական հայց է ներկայացրել ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի դեմ:
Դատական տեղեկատվական համակարգից տեղեկանում ենք, որ գործը մակագրվել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Գրիգորի Վարդանյանին:
Հիշեցնենք՝ երբ մանկական ուռուցքաբան Գևորգ Թամամյանը տապալել էր Արսեն Թորոսյանի ասուլիսը, ասուլիսից հետո նախարրաը հայտարարել էր, թե իր դեմ արշավն ուղղորդվում է Արմեն Մուրադյանի կողմից։
Արմեն Մուրադյանն էլ արձագանքել էր Ա. Թորոսյանին՝ հայտարարելով. «Պետական պաշտոնյայի հոգեկան անդորրը պետք է ավելի խաղաղ լինի և ճշմարտախոսությունը պետք է անպակաս լինի»։
Իրադարձություններից հետո ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը հայտարարել էր, որ Արմեն Մուրադյանը պատրաստվում է հայց ներկայացնել դատարան՝ ընդդեմ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի։

The case will be examined by Yerevan general jurisdiction court judge Grigory Vardanyan.
Armen Muradyan demands from Torosyan rejection of the labeling phrases in his address and compensation.
After the failed press conference when oncologist Gevorg Tamamyan appeared to ask Torosyan questions, the minister appeared in live video on Facebook claiming that the campaign against him is directed by Armen Muradyan.
In response Muradyan said the mental peace of state official must be more peaceful and there should not be lack of truth.
Following the developments head of University’s staff Shushan Danielyan stated that Muradyan is going to file lawsuit against minister Torosyan.