«Holiday Inn» հյուրանոցը չի պատկանում ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին
Հանրապետության հրապարակի հարևանությամբ կառուցվող «Holiday Inn» հյուրանոցը չի պատկանում ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին, այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան ասացին Կարեն Կարապետյանի գրասենյակից։
«Ժամանակ» թերթն այսօր գրել էր, թե Ամիրյան փողոցի սկզբնամասում, Հանրապետության հրապարակի հարևանությամբ գտնվող շենքի վրա փակցված պաստառը տեղեկացնում է, որ շուտով այդ շենքում բացվելու է «Holiday Inn» հյուրանոցը:
Ըստ թերթի տեղեկությունների՝ այդ հյուրանոցը պատկանում է նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
««Ժամանակ» օրաթերթում այսօր հրապարակված լուրը, թե Երևանում բացվելիք «Holiday Inn» հյուրանոցն, իբր, պատկանում է նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին, բացառապես իրականությանը չի համապատասխանում:
Անհրաժեշտ ենք համարում նշել, որ վերջին շրջանում «Ժամանակ» օրաթերթը ձեռագիր է դարձրել մասնավորապես Կարեն Կարապետյանի վերաբերյալ ստահոդ և մանիպուլյատիվ լուրերի տարածումը:
Մեր հրապարակային պահանջն է, որպեսզի նշված լրատվամիջոցը հանդես գա այդ հրապարակումների հերքումով և հետագայում ձեռնպահ մնա Կարեն Կարապետյանի անվան շուրջ նման շահարկումներից, այլապես՝ կհանդիպենք դատարանում», - հաղորդեցին նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գրասենյակից։

Гостиница «Holiday Inn» не принадлежит бывшему премьеру Карену Карапетяну
Строящаяся по соседству с площадью Республики гостиница «Holiday Inn» не принадлежит бывшему премьер-министру Карену Карапетяну, об этом в ответ на вопрос корреспондента Aysor.am сообщили в офисе Карена Карапетяна.
Газета «Жаманак» писала сегодня, что постер, прикрепленный на здании по соседству с площадью Республики в начале улицы Амиряна сообщает о том, что в этом здании будет вскоре открыта гостиница.
По сведениям издания, эта гостиница принадлежит бывшему премьеру Карену Карапетяна.
«Опубликованная в газете «Жоховурд» новость о том, что открывающаяся в Ереване гостиница «Holiday Inn», якобы принадлежит  бывшему премьер-министру Армении Карену Карапетяну, абсолютно не соответствует действительности.
Считаем необходимым отметить, что в последнее время распространение ложных и манипулятивных слухов, в частности в отношении Карена Карапетяна – стало почерком газеты «Жаманак».
Мы публично требуем, чтобы указанное средство массовой информации выступило с официальным опровержением этих публикаций и в дальнейшем воздерживалось от спекуляций вокруг имени Карена Карапетяна, в противном случае встретимся в суде»,- сообщили в офисе бывшего премьер-министра Карена Карапетяна.