«Ժողովուրդ». «Իմ քայլը» խմբակցությունում զգուշացնում են այլակարծության համար
«Ինչպե՞ս սաստել այլ կարծիք ունեցող, հանդուգն պատգամավորներին, որ «անհնազանդ» չդառնան: «Իմ քայլը» խմբակցությունը այս հարցով պարբերաբար հավաքվում ու քննարկում է խմբակցության մեծամասնությունից տարբերվող կարծիք հայտնողների հարցը:
Հայտնի «անհնազանդներից» է նաև Վարազդատ Կարապետյանը, որի կարծիքն իշխող ուժի տեսակետից տարբերվում է հատկապես Ամուլսարի շահագործման վերաբերյալ:
Այլակարծության հետ կապված պատգամավորին, մեր տեղեկություններով, նույնիսկ զգուշացում է եղել: Կարապետյանը, սակայն, այլ առաջարկ ունի. տարբերակներ մտածել նաև փոքրամասնության կարծիքը պաշտպանելու, որ նրանք էլ լսված լինեն:
Նրա այս նախաձեռնությունը, սակայն, թիմում, մեղմ ասած, չեն ողջունում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում Վ. Կարապետյանը հայտարարեց, թե երբեք կաշկանդված չի եղել կարծիք արտահայտել: Տարբերվող կարծիքներն, ըստ նրա, կնպաստեն ավելի լավ որոշումների կայացմանը:
«Այսինքն, մենք չենք կարծում, որ մարդկանց խոսքը ճնշելը կարող է արդյունավետ հետևանքների հանգեցնել», - ամփոփեց պատգամավորը»։

«Жоховурд»: Во фракции «Мой шаг» за инакомыслие делают предупреждение
Как приструнить дерзких, имеющих собственное мнение депутатов, чтобы они не становились непокорными: этот вопрос периодически обсуждается во фракции «Мой шаг», пишет газета «Жоховурд».
Среди известных «непокорных» Вараздат Карапетян, чье мнение отличается от точки зрения правящей политической силы особенно в вопросе эксплуатации Амулсара.
По сведениям издания, депутату сделали предупреждение в связи с его инакомыслием. Но у Вараздата Карапетяна есть другое предложение – придумать варианты, чтобы защитить мнение меньшинства, и оно было услышано. Однако его инициатива, мягко говоря, не приветствуется в команде.
В беседе с корреспондентом газеты В.Карапетян заявил, что никогда не был скован в высказывании своего мнения. Различные мнения, по его словам, способствуют принятию хороших решений. «То есть, мы не считаем, что подавляя мнение людей, можно достичь эффективных результатов», - резюмировал депутат.