Հրայր Թովմասյանը մեր կուռքը չէ, սակայն վերապահումներ ունենք փաստաթղթի ձևակերպումների մասով. Իվետա Տոնոյան
07/10/2019 11:19
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը առավել քան հստակ մատնանշել է, որ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորութունները դադարեցնելու վերաբերյալ նախագծի քվեարկությանը չմասնակցելը պայմանավորված է բացառապես այդ փաստաթղթի՝ իրավական առումով ոչ լիարժեքությամբ, այսօր տեղի ունեցած ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ կրկին հիշեցրեց Աժ պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։
«Այս օրերի ընթացքում մենք բազմաթիվ անգամներ ասել ենք, որ վերապահումներ ունենք փաստաթղթի ձևակերպումների մասով, այսինքն՝ որևէ մեկը չի քննարկում Հրայր Թովմասյանի համապատասխանության կամ անհամապատասխանության հարցը։ Նա ոչ մեր կուռքն է, առավել ևս՝ նրա ակումբի անդամ չենք հանդիսանում։ Ոչ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ միայն «Իմ քայլը» խմբակցության ձայները բավարար էին, որպեսզի նրանք դիմեին դատարանին՝ այս հարցը քննության առարկա դարձնելու համար», - ասաց պատգամավորը։

Грайр Товмасян не наш кумир, но у нас есть оговорки по части формулировок в этом документе – Ивета Тоноян
07/10/2019 12:01
Председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян более чем четко отметил, что неучастие в голосовании по проекту о прекращении полномочий председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна обусловлено исключительно правовой неполноценностью этого документа, заявила сегодня на брифинге депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян.
«В течение этих дней мы неоднократно заявляли о том, что у нас есть оговорки по части формулировок в этом документе, то есть, кто-либо не обсуждает вопрос соответствия или несоответствия Грайра Товмасяна. Он не наш кумир и мы не являемся членами его фан-клуба. Ни для кого не секрет, что у фракции "Мой шаг" было достаточно голосов, чтобы принять этот документ и они обратиться в КС для обсуждения этого вопроса», - вновь напомнила Ивета Тоноян.