Եթե լայվով մոտենում են, ի՞նչ հետապնդելու մասին է խոսքը. Լևոն Քոչարյան
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանի հետ տեղի ունեցածը կարելի է քննարկել ինչ-որ ուրիշ հարթության մեջ, բայց ոչ՝ իրավական։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը։
«Դա այնքան աբսուրդ է։ Այդ տղաներն ակամայից ցույց տվեցին երկակի ստանդարտը, որն այսօր կիրառվում է մեր երկրում։ Աննա Դանիբեկյանն անտեսեց Սահմանադրական դատարնի որոշումը։ Եթե լայվով մոտենում են, ի՞նչ հետապնդելու մասին է խոսքը։ Գիշերը ժամը 03։30-ին «մասկի շոուներով» գնում են, այդ երեխաներին հանում են տներից։ Երկակի ստանդարտները դուր են գալիս ինչ-որ մարդկանց։
Եթե Քոչարյանի հետ է կապված, կարելի է բռնել, դատել, քառատել, իսկ երբ դա անում է  երկրի ղեկավարը կամ նրան հարող ուժեր՝ չի կարելի։ Սրանով պարզ ցույց են տալիս, եթե դատավորներն անում են իրենց ուզածը, անվերապահ աջակցություն են ունենում», - ասաց Լևոն Քոչարյանը։
Երկրորդ նախագահի որդու համոզմամբ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գործում իրավական հիմքեր չկան։
«Իրենք իրենց մեղավորներ են նշանակում, գալիս են, խոսում։ Շատ լավ փաստաբանական թիմ ունենք, բայց ի՞նչ օգուտ։ Իհարկե, դատավորի ինքնաբացարկի հիմքեր կան։ Մարդը ՍԴ որոշում է անտեսում», - ասաց նա։

Левон Кочарян: Ведь все это транслировалось в прямом эфире, о каком преследовании может идти речь?
Инцидент с судьей Анной Данибекян можно обсуждать в какой-то другой плоскости, а не правовой. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян.
«Это настолько абсурдно. Эти парни невольно продемонстрировали тот двойной стандарт, который сегодня применяется в нашей стране. Анна Данибекян проигнорировала решение Конституционного суда. Если подходят к ней и транслируют это в прямом эфире, о каком преследовании может идти речь? Ночью в 03:00 устраивают "маски-шоу", врываются к ним домой и уводят этих парней. Двойные стандарты нравятся каким-то людям.
Если это связано с Кочаряном, то можно задержать, осудить, четвертовать, а когда это делает руководитель страны или поддерживающие его силы – этого нельзя делать. Тем самым открыто демонстрирует, что когда судьи выполняют их поручения, то получают безоговорочную поддержку», - сказал Левон Кочарян.
По убеждению сына второго президента, в деле Роберта Кочаряна нет правовых оснований.
«Сами назначают виновных, приходят и говорят. У нас очень хорошая адвокатская команда, но что пользы от этого? Конечно, основания для самоотвода судьи есть. Ведь этот человек игнорирует решение Конституционного суда», - сказал Левон Кочарян.