ԱՄՆ-ում տղամարդը գնդակահարել է փեսային՝ անհաջող անակնկալից հետո
ԱՄՆ Ֆլորիդա նահանգում տեղի բնակիչը պատահաբար կրակել է իր փեսային, որը փորձել է զարմացնել նրան՝ Նորվեգիայից անսպասելի ժամանումով: Այս մասին հայտնում են People-ը:
Ինչպես նշվում է՝ հոկտեմբերի 1-ին Քրիստոֆեր Բերգանն իր աներոջ՝  Ռիչարդ Դենիսի, ծննդյան օրվա առթիվ ժամանել է Միացյալ Նահանգներ և առանց որևէ մեկին նախազգուշացնելու, նա անմիջապես գնացել է նրա  տուն:
Ըստ Սանտա Ռոզա օկրուգի Շերիֆ Բոբ Ջոնսոնի՝ Դենիսը նախօրեին վիճաբանություն էր ունեցել անհայտ անձի հետ:
Ողբերգության օրն ամերիկացին սխալմամբ կարծել է, թե  թփերից դուրս թռած  փեսան այն անձն է, ում հետ ավելի վաղ վեճ էր ունեցել և  հրացանից  կրակել էր նրա ուղղությամբ:
Անմիջապես դեպքի վայր է կանչվել շտապօգնություն, սակայն Բերգանին փրկել հնարավոր չի եղել, նա մահացել է սրտի շրջանում ստացած հրազենային վնասվածքից:
Ոստիկանությունից հայտարարել են, որ մեղադրյալին մեղադրանք չի առաջադրվի, քանի որ դեպքը գնահատվել է որպես դժբախտ պատահար:

Мужчина застрелил зятя в США после неудачного сюрприза
В американском штате Флорида местный житель случайно застрелил своего зятя, который попытался устроить ему сюрприз, неожиданно приехав из Норвегии. Об этом сообщает People.
Как отмечается, 1 октября Кристофер Берган прилетел в Соединенные Штаты на день рождения своего тестя Ричарда Денниса и никого не предупредив сразу направился к нему домой.
По словам шерифа округа Санта-Роза Боба Джонсона, накануне Деннис поссорился неизвестным человеком.
В день трагедии американец случайно принял выскочившего из кустов зятя за человека, с которым у него ранее произошла перепалка, и выстрелил в него из ружья.
На место происшествия сразу была вызвана скорая помощь, однако спасти Бергана не удалось, он скончался от пулевого ранения в сердце.
В полиции заявили, что виновному не предъявят обвинений из-за того, что инцидент расценивается как несчастный случай.