Հայկ Հարությունյանն այն մարդկանցից էր, ում հայրս միշտ գնահատել է. Լևոն Քոչարյան
Հայրս շատ է ցավում ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Հայկ Հարությունյանի հետ տեղի ունեցածի համար, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը։
«Հայկ Հարությունյանն այն մարդկանցից էր, ում նա միշտ գնահատել է։ Շատ պարկեշտ անձնավորություն է համարել, իր գործը ճշգրիտ կատարող։ Նա սխալ բաների մեջ ներգրավված չէր, նա իր գործը փայլուն էր կատարում», - ասաց Լևոն Քոչարյանը։
Նա վերահաստատեց, որ նախկին ոստիկանապետի ցուցմուքնները շատ պիտանի կլինեին իրենց համար։
«Հայկ Հարությունյանի ցուցմունքը մեզ համար այնքան ճիշտ էր, լավ էր, իրականությանը համապատասխանում էր, որ հենց մեզ էր պետք, որ նա գար ու իր ցուցմունքը դատարանում վերահաստատեր։ Նա նշել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը դեմ է եղել ճնշումներին և ուժի կիրառմանը», - ասաց Լևոն Քոչարյանը։

Айк Арутюнян был из тех людей, кого мой отец всегда очень ценил – Левон Кочарян
«Мой отец очень сожалеет в связи с тем, что произошло с бывшим начальником полиции Айком Арутюняном», - заявил сегодня в беседе с журналистами сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян.
«Айк Арутюнян был из тех людей, кого он всегда очень ценил. Он считал его очень порядочным человеком, грамотно выполняющим своё дело, он не из тех, кто был вовлечен в неправильные вещи. Он блестяще выполнял своё дело», - сказал Левон Кочарян.
Он вновь подтвердил, что показания бывшего начальника полиции Армении очень бы пригодились им.
«Показания Айка Арутюняна были настолько правильными, хорошими, соответствующими действительности, что именно нам больше всего нужно было, чтобы он пришел и подтвердил в суде свои показания. Он отметил, что Роберт Кочарян был против применения силы и давления», - заявил Левон Кочарян.