Մարտի 1-ին Ռոբերտ Քոչարյանն ինձ, որպես ԳՇ պետ, որևիցե հրաման չի տվել. Սեյրան Օհանյան
Իմ համար անընդունելի է, երբ 30 տարվա պատմություն կերտած նախագահներից մեկը գտնվում է անազատության մեջ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ խոսելով Ռոբերտ Քոչարյանի մասին։
«Կարելի է թույլ տալ, որ ինքը լինի ազատության մեջ, առավել ևս, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ցույց է տվել, որ ինքը հանգիստ, համարձակ  եկել ու ներկայացել է, ինչ պահանջներ դնում են նրա առջև՝ կատարում  է»,-ասաց նա։
Սեյրան Օհանյանն ասաց, թե ՀՀ երկրորդ նախագահը ոչ մի բանի չի կարող խոչընդոտել։
«Առավել ևս, որ նախաքննական մարմինն իր գործը կատարել է։ Այն մարդիկ, որոնք տարբեր տիպի իրադրությանը համապատասխան ցուցմունքներ են տվել, իրենք իրենց ցուցմունքների տերն են, չեմ կարծում, թե ինքը կարող  է նրանց հետ առնչություն ունենալ ու ինչ-որ կերպ ազդել»,-ասաց Ս. Օհանյանը։
Պաշտպանության նախկին նախարարն ասաց, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ցուցմունք տված հազար զինծառայողների հետ որևիցե առնչություն չի ունեցել։
«Ես ամենամոտ մարդկանցից մեկն եմ եղել՝ որպես Գլխավոր շտաբի պետ, Ռոբերտ Քոչարյանը Գլխավոր շտաբի պետին՝ ինձ, որևիցե մի ցուցում, որևիցե մի հրաման չի տվել, առավել ևս, մնացածին»,-ասաց Սեյրան Օհանյանը։

Former defense minister says Kocharyan gave no instructions to him on March 1 as head of chief headquarters
07/10/2019 13:20
Depriving a president having erected 30-year-long history is unacceptable, former defense minister Seyran Ohanyan told the reporters today speaking about Armenia’s second president Robert Kocharyan.
“He can be allowed to be in freedom, especially after Robert Kocharyan has calmly came and implements the demands forwarded to him by law enforcers,” Ohanyan said, adding that Armenia’s second president cannot impede anything.
“The preliminary investigation body has carried out its work. The people have already given testimonies, he cannot have any relation to them, or influence on them,” Ohanyan said.
“I was the closest person to him as head of the chief headquarters. Robert Kocharyan did not give me and especially others any instruction, any order,” Ohanyan said.