Զինված ուժերի կողմից հակառակորդին տրված է համարժեք պատասխան. Արտակ Դավթյան
Սահմանին իրավիճակն, ընդհանուր առմամբ, կայուն է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը։
«Իրավիճակը վերահսկեեի է, լարվածությունը կամ միջադեպերը սահմանում միշտ եղել են, ցավոք սրտի, կան ու, ինձ թվում է, մոտ ժամանակներս դրանք կշարունակվեն», - ասաց նա։
Արտակ Դավթյանի խոսքով՝ որոշակի չափով նվազել է կրակոցների, միջադեպերի թիվը։
Ինչ վերաբերում է Տավուշի մարզում արձանագրված լարվածությանը, ԳՇ պետը նշեց, որ այս պահի դրությամբ այնտեղ իրավիճակն էական փոփոխություններ չի կրել։
«Լարվածության որոշակի էլեմենտներ կան, բայց դա համարենք, որ սահմանային ռեժիմի լարվածություն է, որը միշտ եղել է», - ասաց նա։

The situation on the border in general is stable, head of the Chief Staff of Armenian Armed Forces Artak Davtyan said at the meeting with reporters today.
“The situation is under control, the tension and incidents on the border have always been registered and I think will continue in future as well,” he said.
At the same time Davtyan noted that the cases of shootings and major incidents have reduced.
As to the tension registered in Tavush, Davtyan said that the situation there has not changed essentially.
“There are some elements of tension, but let us consider it border regime tension which has always existed,” he said.
The head of the Chief Staff said today as well shooting has been registered but it was not targeted.