Զինված ուժերի կողմից հակառակորդին տրված է համարժեք պատասխան. Արտակ Դավթյան
Սահմանին իրավիճակն, ընդհանուր առմամբ, կայուն է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը։
«Իրավիճակը վերահսկեեի է, լարվածությունը կամ միջադեպերը սահմանում միշտ եղել են, ցավոք սրտի, կան ու, ինձ թվում է, մոտ ժամանակներս դրանք կշարունակվեն», - ասաց նա։
Արտակ Դավթյանի խոսքով՝ որոշակի չափով նվազել է կրակոցների, միջադեպերի թիվը։
Ինչ վերաբերում է Տավուշի մարզում արձանագրված լարվածությանը, ԳՇ պետը նշեց, որ այս պահի դրությամբ այնտեղ իրավիճակն էական փոփոխություններ չի կրել։
«Լարվածության որոշակի էլեմենտներ կան, բայց դա համարենք, որ սահմանային ռեժիմի լարվածություն է, որը միշտ եղել է», - ասաց նա։

Противнику нанесен соразмерный ответ – начальник ГШ ВС Армении
Ситуация на армяно-азербайджанской границе, в основном, стабильная, заявил начальник Главного штаба ВС Армении генерал-лейтенант Артак Давтян.
«Обстановка стабильная и контролируема. Напряженность есть и, к сожалению, мне кажется, в ближайшем будущем может продолжиться», - сказал Давтян сегодня на пресс-конференции.
При этом он отметил, что сравнительно число выстрелов и инцидентов сократилось.
Что касается Тавушского направления границы, то по словам Давтяна, ситуация не претерпела особых изменений.
«Есть определенные элементы напряженности. Сегодня с азербайджанской стороны были нецелевые выстрелы, после ответного огня ситуация успокоилась», - сказал генерал-лейтенант.
Говоря о недавних инцидентах на Тавушском направлении границы, Давтян подчеркнул, что противнику нанесен соразмерный ответ.