Եկել եք, Ջոկոնդայի ժպիտով նստել եք. Նաիրա Զոհրաբյանը՝ Թագուհի Ղազարյանին
ԱԺ Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի այսօրվա նիստում բանավեճ ծավալվեց հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանի և «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանի միջև։
Ի պատասխան հանձնաժողովի անդամներ Մարիա Կարապետյանի և Թագուհի Ղազարյանի դիտարկումների, որ հանձնաժողովը կարող է և պետք է ավելի ակտիվ աշխատի, Նաիրա Զոհրաբյանը շեշտեց, որ իր ղեկավարած հանձնաժողովը բավական լավ է աշխատում։
«Իմ գրաֆիկն այնպես է կազմված, որ մի հոգեբուժարանից մյուսն եմ գնում, բազմաթիվ մարդկանց հետ հանդիպում։ Մինչդեռ հանձնաժողովի անդամներն օրենսդրական առաջարկով հանդես չեն եկել։ 100 անգամ նշվել է՝ բերեք օրակարգ, բայց ոչ տիկին Կարապետյանից, ոչ տիկին Ղազարյանից, որևէ մեկից օրակարգ չենք լսել։ Նախաձեռնությունները եղել են միայն իմ կողմից։
Տիկին Ղազարյան, հիմա եթե ամեն օր ֆեյսբուքում չեմ «ճպպացնում», թե քանի հոգեբուժարան եմ գնացել, քանի կնոջ եմ հանդիպել, դա չի նշանակում, որ աշխատանք չենք անում։ Արդարության սահմանը թույլ չեմ տա անցնել։ Տիկին Ղազարյան, որևէ անգամ Դուք չեք ներկայացրել որևէ օրակարգ։ Եկել եք, Ջոկոնդայի ժպիտով նստել եք, քվեարկել եք կամ չեք քվեարկել, գնացել եք», - հայտարարեց հանձնաժողովի նախագահը։

Сидите здесь с «улыбкой Джоконды» – Наира Зограбян упрекнула Тагуи Казарян
На сегодняшнем заседании постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам между председателем комиссии Наирой Зограбян и депутатом фракции «Мой шаг» Тагуи Казарян завязался спор.
В ответ на замечания членов комиссии Марины Хачатрян и Тагуи Казарян в связи с тем, что комиссия должна работать более активно, Наира Зограбян заявила, что возглавляемая ею комиссия работает довольно хорошо.
«Мой график составлен так, что я из одной психиатрической больницы бегу в другую, встречаюсь с многочисленными людьми. В то время как члены комиссии до сих не выступали с законодательными инициативами. Я сто раз говорила: представьте повестку,  но ни от госпожи Карапетян, ни от госпожи Казарян, ни от кого мы не слышали повестку. Инициативы исходили только от меня.
Госпожа Казарян, если я каждый день не публикую в Facebook, сколько психиатрических клиник я посетила, со сколькими женщинами встретилась, это не значит, что не работаю. Не позволю выходить за рамки справедливости. Госпожа Казарян, вы ни разу не представляли какой-либо повестки. Приходили, садились с "улыбкой Джоконды", голосовали или не голосовали и уходили», - заявила Наира Зограбян.