ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է Չինաստանի դեսպանին
2019 հոկտեմբերի 9-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Թիան Էրլունին: Հանդիպումը կայացել է չինական կողմի նախաձեռնությամբ, հայտնում են ՍԴ մամուլի ծառայությունից։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարևորել են երկու ժողովրդների միջև առկա ջերմ և բարեկամական հարաբերությունները, շփումների բարձր մակարդակը և հույս հայտնել, որ փոխգործակցությունը հետագայում առավել կամրապնդվի: Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն իր շնորհավորանքներն է փոխանցել դեսպանին օրեր առաջ նշված Չինաստանի ազգային տոնի կապակցությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ընթացող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին, այդ շրջանակներում տեղի ունեցող զարգացումներին։

Председатель Конституционного суда Грайр Товмасян принял посла Китая в Армении
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Китая в Армении Тяня Эрлуна. Встреча состоялась по инициативе китайской стороны, сообщает пресс-служба Конституционного суда.
В ходе встречи стороны подчеркнули важность существующих между двумя народами теплых и дружественным отношениям, контактов на высоком уровне и выразили надежду, что в дальнейшем сотрудничество еще более укрепится.
Председатель Конституционного суда Грайр Товмасян передал свои поздравления послу Китая по случаю Национального дня КНР, который отмечался несколько дней назад.
Собеседники обратились также к реализуемым в Армении реформам судебно-правовой сферы, происходящим в этих рамках процессам.