45 մլն 840 հազ. դրամ՝ տոնական բրենդավորում, 128 մլն 638 հազ. դրամ՝ միջոցառումներ. որքա՞ն գումար է ծախսվել «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարության համար
10/10/2019 13:49
«Երեբունի-Երևան 2801» միջոցառման համար հատկացված 190 միլիոն դրամի բյուջեից 45 միլիոն 840 հազար դրամը տրամադրվել է տոնական բրենդավորմանը (լոգոտիպ, պաստառներ, տեսահոլովակ, ձայնագրություն, վարչական շրջանների համար նախատեսված շապիկներ, գրիչներ և այլն), 128 միլիոն 638 հազար դրամ էլ տրամադրվել է 13 միջոցառումների համար (12 վարչական շրջաններում, և 1 պաշտոնական միջոցառում), այս մասին այսօր հրավիրած ասուլիսի ընթացքում ասաց Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը:
«Նախորդ տարի Հայկ Մարությանի բանակցությունների ու բազմաթիվ քննարկումների արդյունքում ի սկզբանե 1 միլիարդից ավելի նախատեսված գումարից «Էրեբունի-Երևան 2800»-ին հատկացված բյուջեն դարձվեց 813 միլիոն 525 հազար դրամ: Սակայն ծախսվեց 507 միլիոն 602 հազար դրամը: Այս տարի այդ թիվն առավել նվազեցրինք՝ արդյունքում ունենալով միջոցառումներ ոչ թե միայն Փոքր Կենտրոնում, այլև՝ ամբողջ Երևանում», - նշեց նա:
Բոլոր վարչական շրջանների համար գրեթե նույն ֆինանսական միջոցներն են տրամադրվել:
Մրցույթին մասնակցած, սակայն թղթաբանական ու որակական բացթողումներ արած մի շարք կազմակերպությունների արգելվել է միջոցառումը կազմակերպել, մի քանիսն էլ (այդ թվում՝ ճանաչված կազմակերպություններ) հայտնվել են «սև ցուցակում», որոնք 2 տարի հնարավորություն չեն ունենա մասնակցելու Երևան քաղաքի միջոցառումների համար կազմակերպվող մրցույթներին։

На празднование «Эребуни – Ереван» выделено 190 миллионов драмов: 45 млн. 840 тысяч – на брендинг и 128 млн. 638 тысяч – на проведение 13 мероприятий
10/10/2019 14:45
На празднование «Эребуни – Ереван» из бюджета выделено 190 миллионов драмов,  45 млн. 840 тысяч из этой суммы предоставлено на брендинг (логотип, постеры, видеоролик, запись, ручки, майки и другие предметы для административных районов), 128 млн. 638 тысяч драмов – на проведение 13 мероприятий (в 12 административных районах и 1 официальное мероприятие). Об этом заявил сегодня на пресс-конференции заместитель мэра Еревана Тигран Вирабян.
«В прошлом году в результате переговоров Айка Марутяна и многочисленных обсуждений, запланированная изначально на празднование "Эребуни – Ереван 2800" сумма в размере 1 млрд драмов была доведена до  813 млн. 525 тысяч драмов, однако было потрачено 507 млн. 602 тысяч драмов. В этом году эта сумма максимально сокращена, в результате мы проведем мероприятия не только в Малом центре, но и во всем Ереване», - сказал он.
На празднование мероприятия во всех административных районах предоставлена почти одинаковая сумма.
Участвовавшим в конкурсе, но допустившим документальные и качественные упущения организациям запрещена организация мероприятий, а несколько, в том числе известных организаций, оказались в «черном списке», и два года не будут иметь возможность участвовать в конкурсах, проводимых для организации мероприятий в Ереване.