Արցախի մասով չի կարող այդպիսի բան լինել. Արմեն Գրիգորյանը՝ Հայաստանի և Արցախի հարաբերությունների վատթարացման մասին
10/10/2019 14:41
Իրավապահ մարմինները պետք է ճշտեն՝ Վիտալի Բալասանյանի հայտարարություններում հանցակազմ կա՞ր, թե՞ ոչ, այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Դա պետք է իրավապահ մարմինները ճշտեն, դրա համար այն ուղարկվել է իրավապահ մարմիններին», - ասաց Գրիգորյանը։
Հարցին՝ չի՞ կարծում, որ նախօրեին շատ կոպիտ է արտահայտվել Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի հասցեին, Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը պատասխանեց.
«Եթե այսօր էլ տարածեի այդ հայտարարությունը, նույն ձև կարտահայտվեի»։
Հիշեցնենք՝ Արմեն Գրիգորյանը Վիտալի Բալասանյանին «խուլիգան» էր անվանել։
Գրիգորյանն ասաց՝ մոտեցում կա, որ եթե պաշտոնյաների միջև խոսակցություններ են լինում, դա կարող է ազդել երկրների հարաբերությունների վրա, մինչդեռ, ըստ նրա, այդպես չէ։

В вопросе Арцаха подобного быть не может – Армен Григорян об ухудшении отношений между Арменией и Арцахом
10/10/2019 16:08
Правоохранительные органы должны определить, есть состав преступления в заявлениях Виталия Баласаняна или нет, заявил сегодня после заседания правительства журналистам секретарь Совета безопасности Армен Григорян.
«Это должны уточнить правоохранительные органы, поэтому интервью отправлено правоохранительным органам», - сказал Григорян.
На вопрос, не считает ли он, что накануне очень резко высказался в адрес героя Арцаха Виталия Баласаняна, секретарь Совбеза ответил:
«Если бы я распространил это заявление сегодня, то высказался бы таким же образом».
Напомним, Армен Григорян назвал Виталия Баласаняна «хулиганом».
Григорян заявил, что бытует подход, что подобные разговоры между должностными лицами могут повлиять на отношения между странами, однако, по его словам, это не ток.