Գագիկ Խաչատրյանին տեղափոխել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն
ՊԵԿ նախկին նախագահ, ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանին կալանավայրից տեղափոխել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։
«Գագիկ Խաչատրյանն այսօր է տեղափոխվել բժշկական կենտրոն՝ հետազոտության համար»,-Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը։
Խաչատրյանը, հիշեցնենք, Հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործով մեղադրյալ էր ներգրավվել Քրեական օրենսգրքի 38- 179 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (առանձնապես խոշոր չափերի վատնում կազմակերպելը), ապա մեղադրյալ ներգրավվեց նաև ԱԱԾ-ում հարուցված մեկ այլ քրեական գործով` կապված պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և առանձնապես խոշոր չափի վատնում կատարելու հետ:

Гагик Хачатрян переведен в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич»
Бывший председатель Комитета государственных доходов Армении, экс-министр финансов Гагик Хачатрян переведен в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич».
«Гагик Хачатрян сегодня переведен в медицинский центр для обследования», - сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Нона Навикян.
Напомним, в рамках расследуемого в Специальной следственной службе уголовного дела Гагик Хачатрян был привлечен в качестве обвиняемого по признакам  п.1. ч.3 ст.38-179 Уголовного кодекса Армении. Затем он был привлечен как обвиняемый также в рамках другого возбужденного в Службе национальной безопасности уголовного дела по обвинению в злоупотреблении должностным положением и растрате имущества в особо крупных размерах. Эти два уголовных дела объединены в одном производстве.