Սիրիայի քրդերը հայտարարել են ԻՊ-ի հարձակումը կասեցնելու մասին
Սիրիայի Դեմոկրատական ուժերի (SDF) զինյալները հայտարարել են, որ հաջողվել է կասեցնել «Իսլամական պետության» «քնած բջջի» գրոհայինների հարձակումը Սիրիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող գյուղի դեմ, մի քանի զինյալներ ոչնչացվել կամ ձերբակալվել են:
«Մեր մարտիկներին հաջողվել է հետ մղել ԻՊ «քնած բջիջների» գրոհն այսօր առավոտյան. գրոհայինները փորձել են գրավել Տուեյմիա գյուղը, որպեսզի խուճապ առաջացնեն և հարձակվեն մեր ռազմական կայանի վրա: Մի քանի զինյալներ ոչնչացվել են, մնացածները՝ ձերբակալվել», - РИА Новости- ին հայտնում են SDF-ի մամուլի ծառայությունից:
Ըստ հայտարարության, բախումների ընթացքում վիրավորվել են քրդական ջոկատների 4 մարտիկներ, նրանք հոսպիտալացվել են Ռասել-Աին քաղաքի հիվանդանոցում:

Сирийские курды заявили об отражении атаки ИГ
Бойцы "Сирийских демократических сил" (SDF) заявили в четверг, что отбили атаку боевиков из "спящих ячеек" "Исламского государства" на деревню на северо-востоке Сирии, несколько боевиков ликвидированы или задержаны.
"Наши бойцы смогли отразить атаку "спящих ячеек" ИГ сегодня утром: боевики пытались захватить деревню Туэймия, чтобы вызвать панику и атаковать наш военный пункт. Несколько боевиков ликвидированы, остальные задержаны", - говорится в полученном РИА Новости заявлении пресс-службы SDF.
Согласно заявлению, в ходе столкновений ранены 4 бойца курдских отрядов, они госпитализированы в больницу города Рас эль-Айн.