Beeline-ի գլխավոր տնօրենը դասախոսություն է անցկացրել Երիտասարդ առաջնորդների միջազգային դպրոցի ուսանողների համար
11/10/2019 11:13
Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը դասախոսությամբ հանդես եկավ Երիտասարդ առաջնորդների միջազգային “BuissUp” դպրոցի մասնակիցների առջև: Ունկնդիրները՝ 20-30 տարեկան, տարբեր երկրներից ժամանած 70 մասնակիցներ էին:
Անդրեյ Պյատախինը երիտասարդների հետ կիսվեց իր հաջողության պատմությամբ՝ խոսելով կարիերայի և անձնային աճի մասին: Աշխատանքային փորձ ունենալով տարբեր քաղաքներում և երկրներում՝ Beeline-ի ղեկավարն ընդգծեց ինտեգրման, նոր մշակույթի ընդունման և դրանում աշխատելու կարողության կարևորությունը: Նա նաև խոսեց այն հմտությունների մասին, որոնք անհրաժեշտ են յուրաքանչյուր առաջնորդին ու հաջողակ մենեջերին:
«Մասնագիտական ​​հմտությունների կատարելագործման հարցում ձեր հիմնական օգնականներն ու ուսուցիչներն են ձեր գործընկերները, ղեկավարներն ու ենթակաները: Ամեն օր նոր հավակնոտ նպատակներ դրեք ձեռ առաջ և ձգտեք հասնել դրանց` դառնալով ավելի լավը, քան երեկ: Չկան անհասանելի նպատակներ, կարևոր է չվախենալ պարտություններից, այլ ուրախությամբ ընդունել դրանք որպես անգնահատելի փորձ, վերլուծել և եզրակացություններ անել: Հենց սա է հաջողության գաղտնիքը», - ասաց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Երիտասարդ առաջնորդների աջակցման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Գոհար Ղումաշյանը շնորհակալական խոսք ուղղեց պատանիներին և արտասահմանցի հյուրերին. «Կարևորն այն է, որ հենց երիտասարդ սերունդն է իրականացնում այնպիսի նախագծեր, և դրանց մասնակից են դառնում նույն սերնդի այլ ներկայացուցիչներ: Տարբեր երկրներից երիտասարդները հավաքվել էն ստեղծագործելու և միասին կառուցելու իրենց պայծառ ապագան»:
Երրորդ տարին անընդմեջ անցկացվող Երիտասարդ առաջնորդների միջազգային դպրոցի կազմակերպիչը Երիտասարդ առաջնորդների աջակցության հիմնադրամն է: Դպրոցը կապող օղակ է սկսնակների և արդեն կայացած, բարձրակարգ մասնագետների ու գործարարների միջև: Դասընթացների ու սեմինարների թեման էր «Գաղափարից դեպի իրականացում», որի շրջանակում խոսնակները WayUp ձևաչափով շոշափեցին հետևյալ թեմաները՝ խնդիրների հայտնաբերում, գաղափարի առաջացում, ապրանքանիշի առաջխաղացում, բիզնես պլանի ստեղծում և ներկայացում:
Նշենք, որ Անդրեյ Պյատախինի ելույթը տեղի ունեցավ Beeline-ի և Երիտասարդ առաջնորդների աջակցության հիմնադրամի համագործակցության շրջանակներում:

Гендиректор Beeline выступил с лекцией перед участниками Международной школы молодых лидеров
Генеральный директор Beeline Андрей Пятахин выступил с лекцией перед участниками Международной школы молодых лидеров «BuissUp». Глава компании выступил перед 70 слушателями из разных стран в возрасте от 20 до 30 лет.
Андрей Пятахин поделился с молодыми энтузиастами историей своего успеха, рассказав о карьерном и личностном росте. Имея опыт работы в различных городах и странах, гендиректор Beeline отметил важность интегрирования, принятия новой культуры и умения работать в ней. Он рассказал также о навыках, которые необходимы каждому лидеру и успешному управленцу.
«Главные помощники и учителя в повышении профессиональных навыков – ваши коллеги, руководители и подчиненные. Каждый день ставьте перед собой новые амбициозные цели и стремитесь достичь их, становясь лучше, чем вы были вчера. Нет недостижимых целей, главное – не бояться поражений, а принимать их, как бесценный опыт, анализируя и делая выводы. В этом и таится секрет успеха», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Со словами благодарности директор фонда Международной школы молодых лидеров «BuissUp» Гоар Гумашян обратилась к высокопоставленным лицам и зарубежным гостям: «Меня переполняет гордость. Особенно ценно, что именно молодое поколение воплощает в реальность проекты, в которых участниками становятся другие представители того же поколения. Молодые представители разных стран собрались, чтобы творить и вместе созидать свое яркое будущее».
Организатором Международной школы молодых лидеров, которая проводится третий год подряд, является Фонд поддержки молодых лидеров. Школа является связывающим звеном между начинающими специалистами и уже состоявшимися общественными деятелями, бизнесменами, высококвалифицированными специалистами. Тренинги и семинары были проведены на тему «От идеи к реализации», в рамках которой спикеры в формате WayUp выступали на следующие темы: выявление проблем, генерация идей, продвижение бренда, написание и презентация бизнес-плана.
Отметим, что выступление Андрея Пятахина прошло в рамках партнерства Beeline и Фонда поддержки молодых лидеров.