Փաշինյանն Աշխաբադում հանդիպել է Թուրքմենստանի նախագահին
Թուրքմենստանի Աշխաբադ քաղաքում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ, Թուրքմենստանից հաղորդում է Aysor.am-ի թղթակիցը։
Երկու երկրների ղեկավարները քննարկել են երկկողմ ու բազմակողմ օրակարգի բազմաթիվ հարցեր:
Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը գոհունակություն է հայտնել հայ-թուրքմենական հարաբերությունների զարգացման ընթացքից և նշել, որ Թուրքմենստանը հետաքրքրված է Հայաստանի հետ փոխշահավետ համագործակցության, տարբեր ոլորտներում կապերի ընդլայնմամբ։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ նշել է, որ Կենտրոնական Ասիայում Թուրքմենստանը Հայաստանի կարևոր գործընկերներից է, որի հետ ՀՀ-ն ունի արդյունավետ, կառուցողական փոխհարաբերություններ, և բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությանը համահունչ պետք է ակտիվացնել նաև տնտեսական համագործակցությունը։
Հիշեցնենք՝ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Թուրքմենստան՝ մասնակցելու ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին։

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan who is in Ashkhabad on a working visit met with the president of Turkmenistan Gurbanguli Berdimuhamedov, Aysor.am correspondent reports from Ashkhabad.
The Turkmen president expressed satisfaction over the development pace of Armenian-Turkmen relations, noting that Turkmenistan is interested in enhancing mutually beneficial cooperation with Armenia in different directions.
Armenia’s PM stressed that Turkmenistan is Armenia’s key partner in the Central Asia and highlighted the necessity to boost the economic cooperation bringing it on the level of high-level political relations existing between the two countries.