Մեր պայքարը շարունակվում է. Աշոտ Ղուլյան
Ցավոք, բոլոր հնարավոր և անհնարին միջոցներով Արցախը մեկուսացնելու Ադրբեջանի քմահաճ ցանկությունների հանդեպ միջազգային հանրության ոչ համարժեք ջանքերի պատճառով, միջազգային կազմակերպություններում մեր առջև դռները մեծամասամբ մնում են փակված, Ստեփանակերտում ընթացող Արցախի բարեկամների համաժողովի ժամանակ այս մասին ասաց ԱՀ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը։
«Մեր պայքարը շարունակվում է, ես հաջողություններ եմ մաղթում բոլորիս այս դժվարին, բայց պատվաբեր աշխատանքում», - ասաց նա՝ համոզմունք հայտնելով, որ նմանօրինակ միջոցառումները կարող են նպաստել Արցախի միջազգային ճանաչման գործընթացին։
Աշոտ Ղուլյանն ընդգծեց՝ Արցախը մշտապես զգոն է՝ որոնելու և գտնելու համագործակցության նպաստավոր միջավայր, պահպանելու ստեղծածը և օգտագործելու նոր հնարավորությունները։

Наша борьба продолжается – Ашот Гулян
«К сожалению, из-за несоразмерных усилий международного сообщества в отношении амбициозных желаний Азербайджана всеми возможными и невозможными средствами изолировать Арцах, большинство дверей перед нами в международных организациях остаются закрытыми», - заявил председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян на проходящем в Степанакерте международном Форуме друзей Арцаха «Сотрудничество во имя справедливости и мира».
«Наша борьба продолжается, и я желаю удачи всем в этой трудной, но почетной работе», - сказал Ашот Гулян, выразив уверенность, что подобные мероприятия могут способствовать международному признанию Арцаха.
Ашот Гулян подчеркнул, что Арцах всегда стремится искать и находить благоприятную среду для сотрудничества, идти по пути созидания и использовать новые возможности.