Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրենին
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Սեբաստիան Մոլինեուսի գլխավորած պատվիրակությանը:
Փոխվարչապետը նշել է, որ հանդիպումը լավ հնարավորություն է մտքեր փոխանակելու Բանկի հետ գործընկերության վերաբերյալ, քննարկելու ընթացիկ ծրագրերը ու համագործակցության հետագա ուղղությունները:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Սեբաստիան Մոլինեուսը շնորհավորել է կառավարությանը վերջերս եվրապարտատոմսերի հաջող թողարկման, ինչպես նաև Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովը բարձր մակարդակով անցկացնելու կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են թվայնացման, զբոսաշրջության, ջրային ռեսուրսների կառավարման, ոռոգման, էներգետիկ ռազմավարության և էներգաարդյունավետության ոլորտներին վերաբերող հարցեր և նախանշել այս ուղղություններով հետագա քայլերը:

Тигран Авинян принял делегацию во главе с региональным директором ВБ
Вице-премьер Армении Тигран Авинян принял делегацию во главе с региональным директором Всемирного банка по Южному Кавказу Себастьяном Молинеусом.
Приветствуя гостя, вице-премьер отметил, что встреча – хорошая возможность обменяться мнениями о партнерстве с банком, обсудить текущие программы и дальнейшие направления сотрудничества.
Поблагодарив за прием, Себастьян Молинеус поздравил правительство с недавним успешным выпуском еврооблигаций, а также проведением Всемирного форума информационных технологий на высоком уровне.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся сфер цифровизации, туризма, управления водными ресурсами, орошения, энергетической стратегии и энергоэффективности, и наметили дальнейшие шаги в этих направлениях.