Տնտեսական հեղափոխության հաջող ընթացքն անհերքելի փաստ է. Արագածոտնի մարզպետ
Ծովի մակերևույթից 1000-4000 մետր բարձրության դիրքն Արագածոտնի մարզը գրավիչ է դարձնում թե' զբոսաշրջության, թե' գյուղատնտեսության և թե' արդյունաբերության համար, որոնց հետ կապված նոր ծրագրեր կան, «Իմ քայլը՝ հանուն Արագածոտնի մարզի» ներդրումային համաժողովի ժամանակ ասաց Արագածոտնի մարզպետ Դավիթ Գևորգյանը։
«Մարզում ունենք նաև ահռելի գիտական և կրթական պոտենցիալ։ Սակայն խնդիր ունենք ամեն օր այս ամենին նոր թափ, նոր շունչ հաղորդելու», - ասաց նա՝ ավելացնելով, որ այդ ճանապարհին իրենց առաջ է մղում նվիրումն առ հայրենիք։
Մարզպետը նշեց, որ դեռ անցած տարվա գարնանը հայ ժողովուրդը հավատաց ինքն իրեն և գնահատեց իր դերն ամբողջության մեջ։
«Հայաստանում տեղի ունեցավ անհնարին թվացողը՝ թավշյա, ոչ բռնի հեղափոխություն։ Անհերքելի փաստ է նաև տնտեսական հեղափոխության հաջող ընթացքը։ Ես համոզված եմ, որ տնտեսական հեղափոխությունը հաջողվելու է, և ամեն մեկս պետք է այդ գիտակցումով առաջ շարժվենք», - ասաց Դավիթ Գևորգյանը։

Губернатор Арагацотна: Успешный ход экономической революции – неопровержимый факт
Арагацотнская область расположена на высоте 1000-4000 метров над уровнем моря, что делает область привлекательной и для туризма, и для сельского хозяйства, и для промышленности, заявил сегодня на инвестиционном бизнес-форуме «Мой шаг – во имя Арагацотнской области»  губернатор Арагацотнской области Давид Геворкян.
«В области есть огромный научный и образовательный потенциал. Однако мы сталкиваемся с проблемой каждый день придавать всему этому новое дыхание, новый импульс», - сказал он, отметив, что на пути к этому ими движет преданность родине.
Губернатор отметил, что еще весной прошлого года армянский народ поверил в свои силы и оценил свою роль.
«В Армении произошло то, что казалось невозможным, – бархатная ненасильственная революция. Неопровержимым фактом является также успешный ход экономической революции.  Я уверен, что экономическая революция удастся и каждый из нас должен двигаться вперед с осознанием этого», - сказал Давид Геворкян.