Տնտեսական հեղափոխության հաջող ընթացքն անհերքելի փաստ է. Արագածոտնի մարզպետ
Ծովի մակերևույթից 1000-4000 մետր բարձրության դիրքն Արագածոտնի մարզը գրավիչ է դարձնում թե' զբոսաշրջության, թե' գյուղատնտեսության և թե' արդյունաբերության համար, որոնց հետ կապված նոր ծրագրեր կան, «Իմ քայլը՝ հանուն Արագածոտնի մարզի» ներդրումային համաժողովի ժամանակ ասաց Արագածոտնի մարզպետ Դավիթ Գևորգյանը։
«Մարզում ունենք նաև ահռելի գիտական և կրթական պոտենցիալ։ Սակայն խնդիր ունենք ամեն օր այս ամենին նոր թափ, նոր շունչ հաղորդելու», - ասաց նա՝ ավելացնելով, որ այդ ճանապարհին իրենց առաջ է մղում նվիրումն առ հայրենիք։
Մարզպետը նշեց, որ դեռ անցած տարվա գարնանը հայ ժողովուրդը հավատաց ինքն իրեն և գնահատեց իր դերն ամբողջության մեջ։
«Հայաստանում տեղի ունեցավ անհնարին թվացողը՝ թավշյա, ոչ բռնի հեղափոխություն։ Անհերքելի փաստ է նաև տնտեսական հեղափոխության հաջող ընթացքը։ Ես համոզված եմ, որ տնտեսական հեղափոխությունը հաջողվելու է, և ամեն մեկս պետք է այդ գիտակցումով առաջ շարժվենք», - ասաց Դավիթ Գևորգյանը։

Being 1,000-4,000 meter high from sea surface makes Aragatsotn region attractive for tourism, agriculture and industry, governor of Armenia’s Aragatsotn Davit Gevorgyan said at the My Step for Aragatsotn region investment conference.
“We also have huge scientific and educational potential. But we have an issue of giving a new impetus, new breath to all this,” he said, adding that they are pushed forward by their devotion to the homeland.
The governor noted that in spring 2018 the Armenian people believed in themselves.
“An impossible took place in Armenia – a velvet, non-violent revolution. The successful pace of economic revolution is undeniable fact. I am convinced the economic revolution will succeed and each of us must move forward with that realization,” Gevorgyan said.