«Ժողովուրդ». Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողովն առաջիկայում կհրավիրի ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանին
12/10/2019 10:20
«Հոկտեմբերի 11-ին ապրիլյան քառօրյայի ռազմական գործողությունների հանգամանքները ուսումնասիրող Քննիչ հանձնաժողովը նիստ էր հրավիրել:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հաջողվել էր փակ-գաղտնի նիստի մանրամասները ճշտել: Գրել էինք, որ մեր տեղեկություններով` երեկ նիստին քննել են ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Հարություն Բաբայանի օգնական Սարգիս Նիազյանին, որը մասնակից է եղել 2016 թվականի ապրիլյան քառօրյա պատերազմին:
Եվ, ահա, ըստ մեզ հասած նոր լուրերի` ապրիլին ծավալված ռազմական գործողությունների հանգամանքները ուսումնասիրող Քննիչ հանձնաժողովը առաջիկայում ԱԺ է հրավիրելու ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանին»:

«Жоховурд»: Артак Давтян будет приглашен в ближайшее время на заседание следственной комиссии по изучению обстоятельств Апрельской войны
12/10/2019 11:22
Газета «Жоховурд» пишет, что 11 октября следственная комиссия по изучению обстоятельству Апрельской войны проведет заседание. Изданию удалось выяснить подробности заседания закрытого тайного заседания.
«Мы писали, что по нашим сведениям, вчера на заседании допрашивали помощника депутата фракции "Светлая Армения" Арутюна Бабаяна – Саркиса Ниазяна, который участвовал в четырехдневной Апрельской войне 2016 года.
Согласно дошедшим до нас новым сведениям, следственная комиссия по изучению обстоятельств Апрельской войны в ближайшее время пригласит в парламент начальника Генштаба ВС Армении Артака Давтяна», - пишет газета.