Վթարի հետևանքով մահացել է Աբականի քաղաքապետը
Կրասնոյարսկի երկրամասի տարածքում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով զոհվել է Աբականի (Խակասիա) քաղաքապետ Նիկոլայ Բուլակինը: Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են Խակասիայի կառավարության մամուլի ծառայությունից:
«Դա տեղի է ունեցել Մինուսինսկի շրջանում՝ Կրասնոյարսկի երկրամասի Տոպոլկի գյուղի մերձակայքում», - ասել են մամուլի ծառայությունում:
Կրասնոյարսկի երկրամասի ՆԳՆ քաղաքային վարչությունում հաստատել են Բուլակինի զոհվելու վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
«Ըստ նախնական տվյալների, ցերեկն ընթանալով «Ենիսեյ» P-257 ավտոճանապարհի 433-րդ կիլոմետրով, Նիկոլայ Բուլակինը, վարելով «Ford» մակնիշի ավտոմեքենան, կորցրել է կառավարումը, ինչի հետևանքով մեքենան հայտնվել է ճամփեզրի առվում, այնուհետև՝ բախվել ծառին: Վթարի հետևանքով նա տեղում մահացել է», - հայտնել են վարչությունում:

Мэр Абакана Николай Булакин погиб в ДТП в Красноярском крае
Глава Абакана (Хакасия) Николай Булакин погиб в ДТП на территории Красноярского края. Об этом в понедельник ТАСС сообщили в пресс-службе правительства Хакасии.
"Это произошло в районе Минусинска, возле деревни Топольки Красноярского края", - сказали в пресс-службе.
В ГУ МВД по Красноярскому краю подтвердили ТАСС информацию о гибели Булакина. "По предварительным данным, в дневное время, двигаясь по 433 км автодороги Р-257 "Енисей", Николай Булакин, управляя автомобилем Ford, не справился с управлением и допустил съезд в кювет с последующим наездом на дерево. В результате ДТП он скончался на месте", - сообщили в главке.