ԱՄՆ-ում կործանվել է կանադական օդուժի ուսումնական ինքնաթիռը
Կանադայի թագավորական ՌՕՈՒ-ի ուսումնական  CT-144 Tutor ինքնաթիռը վթարի է ենթարկվել ԱՄՆ հարավ-արևելքում՝ Ջորջիայի նահանգի Բրուքս քաղաքի շրջակայքում, օդաչուն հաջողությամբ լքել է օդանավըլ, հայտնում է ԱՄՆ Դաշնային ավիացիոն վարչությունը (FAA):
«Կանադական թագավորական օդուժին պատկանող CT-144 Tutor-ն այսօր՝ ժամը 13.30-ին (Երևանի ժամանակով 21:30-ին), վթարի է ենթարկվել Ջորջիա նահանգի Բրուքս քաղաքի մերձակայքում գտնվող արոտավայրում: Իշխանությունները նշել են, որ օդաչուն հաջողությամբ լքել է օդանավը» - նշվում է վարչության Twitter- ում:
Կանադայի ռազմաօդային ուժերն, իրենց հերթին, Twitter- ում հայտնել են, որ վթարը տեղի է ունեցել ավիաշոուից անմիջապես առաջ, որը նախատեսվում էր անցկացվել Ատլանտայում:

Учебный самолет ВВС Канады разбился в США
Учебно-тренировочный самолет Королевских ВВС Канады CT-144 Tutor потерпел крушение недалеко от города Брукс в штате Джорджия на юго-востоке США, пилот успешно катапультировался, сообщает федеральное управление гражданской авиации США (FAA).
"Самолет CT-144 Tutor, принадлежащий (пилотажной группе) "Снегири" канадских королевских военно-воздушных сил, потерпел крушение на пастбище около Брукса, штат Джорджия, сегодня примерно в 13.30 (20.30 мск). Власти сообщили, что пилот успешно катапультировался", - сообщается в Twitter Управления.
ВВС Канады, в свою очередь, сообщают в Twitter, что крушение произошло незадолго до авиашоу, которое должно было состояться в Атланте.