Առանց Ռոբերտ Քոչարյանի Աննա Դանիբեկյանը նիստը չշարունակեց. այն կկայանա նոյեմբերի 5-ին
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, հետաձգվեց Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։
Ռոբերտ Քոչարյանը ներկա չէր դատական նիստին։ Վերջինիս պաշտպան Հայկ Ալումյանը տեղեկացրեց, որ Քոչարյանը հետվիրահատական շրջանում է և նրա մասնակցությունն այս նիստին նպատակահարմար չէ։
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններից Արամ Վարդևանյանն էլ դատարանին տրամադրեց «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրեն Արմեն Չարչյանի կողմից տրամադրված փաստաթուղթ, ըստ որի՝ առաջիկա մեկ-երկու շաբաթների ընթացքում Քոչարյանի մասնակցությունը դատական նիստերին դեռևս հնարավոր չէ։
Նշենք, որ հոկտեմբերի 9-ին Ռոբերտ Քոչարյանը վիրահատության էր ենթարկվել «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում։
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտարարեց, որ առանց Ռոբերտ Քոչարյանի գործի քննությունը չի կարելի շարունակել. դատական նիստը հետաձգվեց։

Yerevan general jurisdiction court chaired by judge Anna Danibekyan postponed the hearing of Robert Kocharyan and other former top officials’ case.
Second president Robert Kocharyan did not attend the trial. His lawyer Hayk Alumyan said Kocharyan’s presence was not expedient as he is recovering after surgery.
Another lawyer Aram Vardevanyan provided the document given by Izmirlyan medical center director Armen Charchyan which said that Kocharyan’s participation in court trials is impossible for the upcoming one-two weeks.
Kocharyan underwent surgery on October 9 in Izmirlyan medical center.
Judge Anna Danibekyan said that the trial cannot continue without presence of Robert Kocharyan and postponed it till November 5, 1 p.m.